Munkásapartmant adott át a Master Good Nyírkarászon

Munkásapartmant adott át a Master Good Nyírkarászon
2021. 11. 26., 16:02

Jövőre is folytatódik a munkásszállások kialakítását ösztönző kormányzati munkaerő-piaci program - jelentette ki az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkára a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Nyírkarászon.

Bodó Sándor (képünkön) a Master Good cégcsoport 323 millió forintból kialakított munkásapartmanjának átadásán emlékeztetett, a program eddigi öt, már lezárult kiírása során a kormány 45 munkásszállás kialakításához és ezzel 5796 férőhely létrehozásához nyújtott támogatást országszerte, több mint 14,7 milliárd forint értékben.

Az idén szeptemberben immár hatodik alkalommal meghirdetett, több mint 10 milliárd forintos támogatási keretösszegű programot az Országos Foglalkoztatási Alap kezeli, elbírálása pedig folyamatban van.

A 2017-ben indult program célcsoportját az önkormányzatok mellett az önkormányzati társulások, valamint az előbbiek 100 százalékos tulajdonában álló gazdasági társulások képezik, 2019 októberétől pedig a magántulajdonú gazdasági társaságok is beletartoznak a pályázati körbe. A kormánytámogatás legalább nyolcvan ember elszállásolására alkalmas munkásszállások építéséhez, illetve a beruházáshoz kapcsolódó új tárgyi eszközök beszerzéséhez használható fel.

Bodó Sándor az átadáson arról beszélt, a munkások számára megfelelő életkörülményeket biztosítanak ezek a szállások, kis létszámú és megfelelően felszerelt szobákban és apartmanokban lakhatnak, illetve nagy közösségi tér áll a rendelkezésükre. A legnagyobb érték a munkavállaló, fontos, hogy ne csak komfortos és felszerelt kis szobában lakjanak, hanem jól is érezzék magukat ebben a környezetben – tette hozzá.

Az államtitkár hangsúlyozta, országosan rekordszámú, 4,7 millió munkaképes ember dolgozik jelenleg Magyarországon, ez mutatja, hogy foglalkoztatási szempontból az elmúlt másfél-két év egészségügyi veszélyhelyzetét megfelelően kezelte a kormány.

Bárány László, a Master Good ügyvezető igazgatója elmondta, az elmúlt tíz évben a cégcsoport több mint 1100 munkavállalóval bővült. A nyírkarászi munkásapartmanban 84 dolgozót tudnak elhelyezni, az épülethez tartozó nyolcvan négyzetméter kert pedig lehetőséget ad számukra arra, hogy megtermeljék az ellátásukhoz szükséges zöldség- és gyümölcsmennyiség egy részét.

A 323 millió forint értékű beruházáshoz 137 millió forint vissza nem térítendő támogatást nyújtott a kormány. Egy hasonló létesítményt a közeli Szabolcsbákán is épít a Master Good, az ottani 256 millió forint kivitelezési értékű, 83 férőhelyes apartman fejlesztéséhez 127 millió forint támogatást kapott a cégcsoport – mondta Bárány László.

Seszták Miklós kormánybiztos, fideszes országgyűlési képviselő beszédében azt mondta, az apartmanok építésével a cél a munkaerő helyben tartása, hosszabb távon pedig az itt dolgozó munkavállalók hosszabb távú letelepítése.

Szabolcs-Szatmár-Bereg megyének a következő hét évben 152 milliárd forint Top Plusz fejlesztési forrás áll rendelkezésére, ami olyan lehetőségeket nyit meg a vállalkozások számára, amelyekkel mindenképpen élniük kell – hangoztatta az eseményen Kovács Sándor fideszes országgyűlési képviselő. (MTI)

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2024. 03. 05., 13:10
Cégcsoportunk már 35 éve van a HR piacon, ahol sokoldalú szolgáltatóként igyekszünk helytállni. Szeretném, ha legalább még ennyi ideig sikeresen tudna működni a cég – mondta az Üzletem.hu-nak Ifj. Vida Péter, a Viapan Group Managing Directora.
2024-03-28 16:10:00
A NAV a digitális megoldásaival szinte azonnal lát mindent, és szinte azonnal közbe is tud avatkozni. Az adóhatóság beavatkozásának két iránya van: vasszigorral fellépni a tudatos adókijátszók ellen, illetőleg támogatni a nem szándékosan tévesztő, alapvetően jogkövető adózókat.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

A digitális technológiák kapcsán jelenleg két uniós rendelet is fontos: az egyik a digitális szolgáltatásokról, a másik a mesterséges intelligencia felhasználásának korlátozásáról szól. Sokáig azt hittük, az óriási tech vállalatok túl nagyra nőttek ahhoz, hogy meg lehessen regulázni a működésüket, Európában azonban – úgy tűnik – mégis sikerül rendeleti keretek közé szorítani, hogy mit tehet vagy épp' nem tehet meg a Facebook, a Snapchat, a TikTok és például a Google kereső. Dr. Baracsi Katalin internetjogász ebben az epizódban átfogó képed ad mind a digitális piacokat, mind pedig a mesterséges intelligencia felhasználását szabályozó uniós rendeletről.
2024. 03. 04., 13:25
epizód: 2024 / 5   |   hossz: 25:08
A home office elterjedésével és a munkához való viszonyunk változásával átalakult a hozzáállásunk az öltözködéshez, pedig a „business look” törvényei állandók, ahogy a kapcsolatépítésben betöltött szerepe is. Frank Patrícia stylist, stílus- és színtanácsadó szerint bár a formális öltözködés megőrizte a jelentőségét jó néhány – például pénzügyi és jogi – területen, a kreatívabb üzletágakban mostanra inkább egyfajta laza elegancia érvényesül. Ebben az esetben sem mindegy viszont, hogy milyen hatást váltunk ki a potenciális partnerünkből vagy munkáltatónkból a kritikusan fontos első hét másodpercben. Nagy üzletek és karrierek torpanhatnak meg, egyébként jól betartható, csak éppen nem túl közismert megjelenési szabályok figyelmen kívül hagyása miatt. Te ne kövesd el ugyanezt a hibát – Frank Patrícia itt segít!
A globális kutatás eredményeinek év eleji kihirdetése után a PwC nemrég bemutatta a hazai Vezérigazgatói Felmérés adatait is. A számok alapján a magyar cégvezetők optimistábbak a gazdasági kilátásokat illetően, mint külföldi kollégáik, ám árnyalja a képet, hogy saját cégük árbevételére már nem feltétlenül jósolnak növekedést 2024-re. Az olyan kitettségek kapcsán, mint az infláció, a szakképzett munkaerő hiánya vagy akár a klímaváltozás, szintén derűlátóbbnak tűnnek a hazai cégvezetők, igaz, vannak aggodalmak, de izgalmas jóslatok is, például az új technológiai vívmányok bevezetése kapcsán, amelyek mellett nem lehet szó nélkül elmenni. Nem is tesszük: a BizniszPluszban a PwC Hungary szakértőjével, Mezei Szabolccsal elemezzük a legtanulságosabb számokat.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS