Munkásapartmant adott át a Master Good Nyírkarászon

Munkásapartmant adott át a Master Good Nyírkarászon
2021. 11. 26., 16:02

Jövőre is folytatódik a munkásszállások kialakítását ösztönző kormányzati munkaerő-piaci program - jelentette ki az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkára a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Nyírkarászon.

Bodó Sándor (képünkön) a Master Good cégcsoport 323 millió forintból kialakított munkásapartmanjának átadásán emlékeztetett, a program eddigi öt, már lezárult kiírása során a kormány 45 munkásszállás kialakításához és ezzel 5796 férőhely létrehozásához nyújtott támogatást országszerte, több mint 14,7 milliárd forint értékben.

Az idén szeptemberben immár hatodik alkalommal meghirdetett, több mint 10 milliárd forintos támogatási keretösszegű programot az Országos Foglalkoztatási Alap kezeli, elbírálása pedig folyamatban van.

A 2017-ben indult program célcsoportját az önkormányzatok mellett az önkormányzati társulások, valamint az előbbiek 100 százalékos tulajdonában álló gazdasági társulások képezik, 2019 októberétől pedig a magántulajdonú gazdasági társaságok is beletartoznak a pályázati körbe. A kormánytámogatás legalább nyolcvan ember elszállásolására alkalmas munkásszállások építéséhez, illetve a beruházáshoz kapcsolódó új tárgyi eszközök beszerzéséhez használható fel.

Bodó Sándor az átadáson arról beszélt, a munkások számára megfelelő életkörülményeket biztosítanak ezek a szállások, kis létszámú és megfelelően felszerelt szobákban és apartmanokban lakhatnak, illetve nagy közösségi tér áll a rendelkezésükre. A legnagyobb érték a munkavállaló, fontos, hogy ne csak komfortos és felszerelt kis szobában lakjanak, hanem jól is érezzék magukat ebben a környezetben – tette hozzá.

Az államtitkár hangsúlyozta, országosan rekordszámú, 4,7 millió munkaképes ember dolgozik jelenleg Magyarországon, ez mutatja, hogy foglalkoztatási szempontból az elmúlt másfél-két év egészségügyi veszélyhelyzetét megfelelően kezelte a kormány.

Bárány László, a Master Good ügyvezető igazgatója elmondta, az elmúlt tíz évben a cégcsoport több mint 1100 munkavállalóval bővült. A nyírkarászi munkásapartmanban 84 dolgozót tudnak elhelyezni, az épülethez tartozó nyolcvan négyzetméter kert pedig lehetőséget ad számukra arra, hogy megtermeljék az ellátásukhoz szükséges zöldség- és gyümölcsmennyiség egy részét.

A 323 millió forint értékű beruházáshoz 137 millió forint vissza nem térítendő támogatást nyújtott a kormány. Egy hasonló létesítményt a közeli Szabolcsbákán is épít a Master Good, az ottani 256 millió forint kivitelezési értékű, 83 férőhelyes apartman fejlesztéséhez 127 millió forint támogatást kapott a cégcsoport – mondta Bárány László.

Seszták Miklós kormánybiztos, fideszes országgyűlési képviselő beszédében azt mondta, az apartmanok építésével a cél a munkaerő helyben tartása, hosszabb távon pedig az itt dolgozó munkavállalók hosszabb távú letelepítése.

Szabolcs-Szatmár-Bereg megyének a következő hét évben 152 milliárd forint Top Plusz fejlesztési forrás áll rendelkezésére, ami olyan lehetőségeket nyit meg a vállalkozások számára, amelyekkel mindenképpen élniük kell – hangoztatta az eseményen Kovács Sándor fideszes országgyűlési képviselő. (MTI)

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a neobankok és a nemzetközi trendek azt erősítik, hogy a mikro-, kis- és középvállalkozások vezetői ne pénzügyi operatív teendőkbe öljék a drága idejüket ahelyett, amihez igazán értenek, az ehhez szükség digitális megoldások hazánkban még nem vagy csak ritkán hozzáférhetőek. Lemák Gábor, a FinTechShow-t szervező FinTech Group társalapítója ezért tartja fontosnak, hogy a rendezvényükön megvizsgálhatják: ki, hogyan és mit tehet azért, hogy a mikrovállalkozások és kkv-k pénzügyei sokkal egyszerűbben intézhetőek legyenek. Rá is mutatott néhány olyan digitális gyakorlatra, ami kellően jövőbe mutató ahhoz, hogy a hazai vállalkozások is alkalmazzák végre.
A vendéglátóipari vezetők részéről a feladatok delegálásának hiánya az egyik legsúlyosabb probléma, ami miatt nehezen áll talpra az ágazat a COVID utáni években. Továbbra is érezteti hatását, hogy a pandémia szétverte a jól kialakult szakmai közösségeket, a vendéglátósok már nem vagy alig járnak össze eszmecserére és a tudás átadására, amiből pedig kölcsönösen, mindenki profitálhatna. Persze erre a helyzetre is van megoldás: hozzá kell látni a céges mikroközösségek, aztán a nagyobb együttműködések felépítéséhez – osztotta meg a BizniszPlusz csatornával Gréczi Szilárd, a Skill Trade operatív és projektmenedzsere.
A legtöbb munkavállaló nem díjazná, ha a home office határait szűkebbre szabná a munkahelyük, de a felük csak emiatt azért nem mondana fel – legalábbis rögtön. A cégek nem kapkodnak a keretek módosításával, amit valószínűleg jól tesznek, pedig az alkalmazottakat aligha érné váratlanul. Milyen arányban morzsolódnának le a dolgozók a távmunka elvételével? Milyen előnyeit és hátrányait érzik a pandémiából örökölt gyakorlatnak napjainkban? A Profession.hu felmérte, Dencső Blanka piackutatási és üzletfejlesztési szakértő pedig összefoglalta, mire érdemes számítani home office fronton a közeljövőben.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS