Jó évet zártak tavaly a legvagyonosabbak

2021. 02. 20., 09:45

Magyarországon is jó évet zártak a legvagyonosabbak, megtakarításaik 8 százalékkal gyarapodtak 2020-ban – derül ki a Blochamps Capital felmérésből, amelyről közleményben tájékoztatták az MTI-t.

A pénzügyi tanácsadó cég a privátbanki szolgáltatók adatai alapján mérte föl azok helyzetét, akik Magyarországon jelentős vagyonnal rendelkeznek. Ők az összesítés alapján 45 ezer privátbanki számlán 6250 milliárd forintot tartottak 2020 végén.

A Blochamps Capital adatai szerint az ügyfelek 8-9 százaléka birtokolja az összes kezelt vagyon majdnem 40 százalékát. Belföldön jelenleg 3500-3600 család megtakarítása haladja meg a 100 millió forintot, ők rendelkeznek a teljes lakossági bankszámla- és értékpapír-megtakarítások csaknem 10 százaléka fölött. A legnépszerűbb megtakarítás ebben a körben is az állampapír volt, amit a vállalati részvény, és az ingatlan követett.

A közlemény kitért arra, hogy világszinten a legvagyonosabbak 68 százaléka zárt üzletileg sikeres évet tavaly, 78 százalékuk pedig idén is jó évet vár. A Blochamps Capital szerint a privátbanki megtakarítások a jövőben tovább koncentrálódhatnak, összegük 2022-ben elérheti a 7100 milliárd forintot, és egyre nehezebb lesz bekerülni az elitklubba. A folyamat nem most kezdődött, hiszen Magyarországon 2005-ben még csupán 42-43 millió forint volt egy átlagos privátbanki számlán - tették hozzá.

A vizsgálat a privátbanki ügyfelek pénzügyi motivációira is kitért, és életkortól, vagyoni helyzettől függően jelentős eltéréseket talált. 30 éves kor alatt például az ügyfelek elsősorban a pénzügyi szolgáltatások digitális felületeit, míg a 60 év feletti prémium ügyfelek a bankfiók gyors elérését tartják a legfontosabbnak. Emellett a fiatalabbak, illetve a nők a befektetéseknél nagyra értékelik a fenntarthatóságot. A társadalmi és környezeti szempontok a Blochamps Capital szerint egyre fontosabbak lesznek, és világszinten az év végéig a privátbanki portfóliók fele már meg fog felelni az ilyen követelményeknek.

A Blochamps Capital Kft. pénzügyi tanácsadó részlege 2001 végén kezdte meg működését, üzletviteli tanácsadói szolgáltatásokat kínál magán- és jogi személy ügyfelek számára. A társaság 2002 óta készít elemzéseket, és 2004 óta képez saját adatbázist a nemzetközi privátbanki szolgáltatók adatairól. (MTI)

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2024. 10. 04., 09:04
Az előző hónaphoz viszonyítva 0,5 százalékkal csökkent, az egy évvel korábbitól – a munkanapok számát figyelembe véve – 4,1 százalékkal maradt el az ipari termelés volumene 2024. augusztusban. Az ipari termelés az év első nyolc hónapjában 3,8 százalékkal volt kisebb, mint 2023 azonos időszakában.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a neobankok és a nemzetközi trendek azt erősítik, hogy a mikro-, kis- és középvállalkozások vezetői ne pénzügyi operatív teendőkbe öljék a drága idejüket ahelyett, amihez igazán értenek, az ehhez szükség digitális megoldások hazánkban még nem vagy csak ritkán hozzáférhetőek. Lemák Gábor, a FinTechShow-t szervező FinTech Group társalapítója ezért tartja fontosnak, hogy a rendezvényükön megvizsgálhatják: ki, hogyan és mit tehet azért, hogy a mikrovállalkozások és kkv-k pénzügyei sokkal egyszerűbben intézhetőek legyenek. Rá is mutatott néhány olyan digitális gyakorlatra, ami kellően jövőbe mutató ahhoz, hogy a hazai vállalkozások is alkalmazzák végre.
A vendéglátóipari vezetők részéről a feladatok delegálásának hiánya az egyik legsúlyosabb probléma, ami miatt nehezen áll talpra az ágazat a COVID utáni években. Továbbra is érezteti hatását, hogy a pandémia szétverte a jól kialakult szakmai közösségeket, a vendéglátósok már nem vagy alig járnak össze eszmecserére és a tudás átadására, amiből pedig kölcsönösen, mindenki profitálhatna. Persze erre a helyzetre is van megoldás: hozzá kell látni a céges mikroközösségek, aztán a nagyobb együttműködések felépítéséhez – osztotta meg a BizniszPlusz csatornával Gréczi Szilárd, a Skill Trade operatív és projektmenedzsere.
A legtöbb munkavállaló nem díjazná, ha a home office határait szűkebbre szabná a munkahelyük, de a felük csak emiatt azért nem mondana fel – legalábbis rögtön. A cégek nem kapkodnak a keretek módosításával, amit valószínűleg jól tesznek, pedig az alkalmazottakat aligha érné váratlanul. Milyen arányban morzsolódnának le a dolgozók a távmunka elvételével? Milyen előnyeit és hátrányait érzik a pandémiából örökölt gyakorlatnak napjainkban? A Profession.hu felmérte, Dencső Blanka piackutatási és üzletfejlesztési szakértő pedig összefoglalta, mire érdemes számítani home office fronton a közeljövőben.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS