Az évi csaknem ezermilliárd forintot termelő iparág március óta a járvány miatt gyakorlatilag megszűnt, ezért a kormány segítségét kérik a rendezvényszervezők – mondta Ganczer Gábor, a Magyarországi Rendezvényszervezők és -szolgáltatók Szövetsége elnöke.
Az idénre tervezett magyarországi rendezvények több mint 80 százalékát lemondták – ismertette Ganczer Gábor, aki kiemelte, hogy a zenészekéhez hasonló, pályázható ágazati segítséget, valamint bértámogatást szeretnének – olvasható a turizmus.com-on.
A több mint 200, többségében kkv-t tömörítő ágazati érdekképviselet már benyújtotta javaslatait a Magyar Turisztikai Ügynökségnek, a Miniszterelnökségnek és a Gazdaságvédelmi Operatív Törzsnek.
A szektorban dolgozó cégek utolsó tartalékaikból és a járulékkedvezményekkel igyekeznek megtartani a szakképzett munkaerőt.
A MaReSz elnöke szerint kormányzati segítség nélkül ősszel a foglalkoztatottak 50-60 százalékának elbocsátásra kényszerülhet a rendezvényiparág.
Ez mintegy 60 ezer munkahely megszűnését és számos magyar kis- és középvállalkozás csődjét jelentheti.
Az operatív törzs állásfoglalása szerint június 18. óta céges események létszámkorlát nélkül, kül- és beltéren egyaránt megtarthatók. Lehet tehát rendezni konferenciákat, bemutatókat, szakmai vásárokat vagy csapatépítő programokat is.
Sikeresen megtartotta két Michelin-csillagos minősítését a tatai Platán és a budapesti Stand étterem, további nyolc vendéglátóhely pedig (köztük egy újonnan) egy Michelin-csillagot nyert el idén.
Az előadások több mint negyede a Paks II. atomerőmű-projekttel foglalkozott a Budapesten megrendezett Nukleáris Technikai Szimpóziumon.