Az IBM vezérigazgatói felmérése szerint a felhő, a mesterséges intelligencia és az IoT megkerülhetetlenné válik a Covid-19 utáni gazdaságban. A technológián túl a tehetséges munkaerő megtartása is létfontosságú lesz a járvány utáni felépüléshez.
Az IBM üzleti kutatóintézete a koronavírus-járvány helyzetben vizsgálta a vezetők hozzáállását eddigi legnagyobb ilyen típusú felmérésében, amelyben az Oxford Economics közreműködésével ötven országból és 26 iparágból összesen háromezer vezérigazgatót kérdezett meglátásairól és prioritásairól – írja a Computerworld.
Elsőszámú prioritásként kezelte a távoli munkavégzés támogatását 2020-ban, mondta az IBM IBV felmérésében megkérdezett vezérigazgatók többsége. Míg a túlteljesítő topmenedzserek több mint fele szerint az elosztott munkaerő menedzselése a következő években is az egyik legfontosabb vezetői feladat lesz, az alulteljesítők körében mindössze 25 százalék ez az arány.
„Sok vállalatvezetőt arra késztetett a pandémia, hogy a legfontosabbra, például az embereire összpontosítson” – mondta Mark Foster, az IBM Services alelnöke.
Ugyanakkor a munkavállalók elvárásai is jelentősen változtak munkaadóikkal szemben. A mindenütt dolgozó elosztott munkaerő például agilis technológiai támogatás mellett azt is elvárja vezetőitől, hogy az alkalmazottak jólétére figyelő, empatikusabb irányítási modellekre váltsanak, és rugalmas, befogadó vállalati kultúrát ápoljanak.
Sikeresen megtartotta két Michelin-csillagos minősítését a tatai Platán és a budapesti Stand étterem, további nyolc vendéglátóhely pedig (köztük egy újonnan) egy Michelin-csillagot nyert el idén.
Az előadások több mint negyede a Paks II. atomerőmű-projekttel foglalkozott a Budapesten megrendezett Nukleáris Technikai Szimpóziumon.