Csökkenő árbevétel mellett stabil profitot várnak a kkv-k

2019. 06. 12., 11:00

A korábbiakhoz képest szerényebb, 7,5 százalékos árbevétel-növekedéssel, ugyanakkor stabil, 4,5 százalékos profitnövekedéssel terveznek a hazai cégek a következő egy évben – derül ki a K&H kkv bizalmi index kutatás legutóbbi adataiból. Pénzügyeik alakulásával kapcsolatban a középvállalkozások a legoptimistábbak, míg az ágazatok közül az árbevétel tekintetében az ipar, a profitot tekintve azonban a kereskedelem vár kiemelkedő évet.

Az előző negyedévekhez képest enyhén alacsonyabb árbevétel-növekedésre, ugyanakkor változatlan nyereségbővülésre számítanak a következő egy év során a cégek. A K&H kkv bizalmi index legutóbbi eredményei azt mutatják, hogy a vállalkozások jelenleg 7,5 százalékos árbevétel- és 4,5 százalékos  profitnövekedéssel terveznek az előttünk álló egy évben. Ezzel a bevétel-növekedés dinamikájában lassú csökkenő trend figyelhető meg. A profitvárakozások ugyanakkor harmadik negyedéve stabilan tartják magukat a 4–4,5 százalék körüli szinten. Az árbevétel és a profit várt mértéke között tehát egyre inkább zárul az olló.

Nagyobb cég, nagyobb eredmény

Ha az átlag mögé nézünk, jól látható, hogy fordult a kocka az előző negyedévhez képest, ugyanis most már nem a mikrovállalkozások a legoptimistábbak a pénzügyeikkel kapcsolatban. Jelenleg a középvállalkozások terveznek a legmagasabb, 9,5 százalékos bevételnövekedéssel, miközben a mikro- és kisvállalkozások várakozásai egyaránt 7,3 százalékra mérséklődtek az előző negyedévhez képest. Az ágazatok közül pedig egyedül az ipari cégek várnak átlag feletti, 9,1százalékos árbevétel-növekedést.

A profitot tekintve szintén a középvállalkozások a legoptimistábbak (5,4 százalék). Tőlük nem sokkal maradnak le a kisvállalkozások (4,7 százalék), míg a Ha az átlag mögé nézünk, jól látható, hogy fordult a kocka az előző negyedévhez képest, ugyanis most már nem a mikrovállalkozások a legoptimistábbak a pénzügyeikkel kapcsolatban. Jelenleg a középvállalkozások terveznek a legmagasabb, 9,5 százalékos bevételnövekedéssel, miközben a mikro- és kisvállalkozások várakozásai egyaránt 7,3 százalékra mérséklődtek az előző negyedévhez képest. Az ágazatok közül pedig egyedül az ipari cégek várnak átlag feletti, 9,1százalékos árbevétel-növekedést.

A profitot tekintve szintén a középvállalkozások a legoptimistábbak (5,4 százalék). Tőlük nem sokkal maradnak le a kisvállalkozások (4,7 százalék), míg a legszerényebb eredménynövekedést a mikrovállalkozások valószínűsítik (4,3 százalék). Ha pedig a szektorokat nézzük, egyedül a kereskedelem tervez átlag feletti, 5 százalékos profitnövekedést.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2023. 03. 22., 13:09
Vezetői stílusom szerves része a folyamatos és drasztikusan őszinte visszajelzés, de ezt nagyon szépen be tudom csomagolni – mondta az Üzletemnek Hortobágyi László, a Nova Human Resource Kft. új üzletágának igazgatója.
2023. 03. 14., 13:43
Tíz év alatt sikerült egy marginális szereplőnek számító magyar kisvállalatból Magyarország elsőszámú fejvadász cégét felépíteni – mondta az Üzletemnek dr. Molontay Patrik, a HumanField Vezető- és Specialistakiválasztó Kft. ügyvezető igazgatója és Executive-üzletágvezetője.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

2023. 03. 26., 23:45
epizód: 2023 / 3   |   hossz: 19:51
Mi kerül akár több tízmillió forintba egy nagy teljesítményű hangsugárzón és miben különbözik a hagyományos értelemben vett hangfalaktól? Hogyan lehetséges, hogy nem vastagabb egy faliképnél, mégis úgy szólaltat meg analóg és digitális zenét, mint semmi más? A világhír felé haladó márka sztoriját Kiss Imre, a Popori Acoustics értékesítési és marketingvezetője mutatja be.
Miért és hogyan érdemes különbséget tenni vállalkozás és női vállalkozás között? Hogyan segítheti ez a szekció a VOSZ-on belül a hazai társas vállalkozások női vezetőit és dolgozóit? Mi az, amit egy női vállalkozás csípőből tud, de a cégeknek – még a nagyobbaknak is – még mindig tanulni kell? A szövetség legújabb szervezetét, a Női Vállalkozói Szekciót az elnök, Lakatosné Lukács Zsuzsanna mutatja be.
Mire számíthatnak a hazai vendéglátók és a szálláshely-szolgáltatók 2023-ban? Melyek az ágazat legfőbb problémái és kiugrási lehetőségei, mely régiók reménykedhetnek leginkább jó eredményekben? Hogyan támogatja a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége az ágazat szereplőit? A kérdésekre Duska Sándor, az Idegenforgalmi, Szálláshely-szolgáltatók és Vendéglátó-ipari szekció elnöke válaszol.

  NÉPSZERŰ HÍREK

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS