A háború okozta mentális krízisre adhat megoldást a HOPEGUIDE kezdeményezés, amelynek célja, hogy összefogja a segíteni szándékozókat. A márciusban indult oldal a segítséget keresőknek egy felületen teszi elérhetővé különböző szervezetek ingyenes, csoportos eseményeit és tájékoztatóit, amelyekkel a háborús aggodalmakra reagálnak. Az oldalon rövid idő alatt több, mint 250 szakértő, köztük pszichológusok, coachok és más segítő szakmák képviselői regisztráltak, hogy segítsenek azoknak, akik a krízishelyzetben elakadva érzik magukat.
A HOPEGUIDE három szervezet összefogásából jött létre: az Énprojekt, a Business Coach Kft. és a Meghallgatunk.online közös erővel gyűjti össze egy felületre a mentális területen segítséget nyújtó szervezeteket és szakembereket, hogy válaszoljanak a háború kapcsán kialakuló lelki problémákra, elakadásokra.
„A HOPEGUIDE a mindennapokban egymástól függetlenül működő szervezetek felajánlásait teszi egy felületre annak érdekében, hogy minél nagyobb pozitív társadalmi hatást érjünk el. Célunk, hogy legyen tiszta, hová lehet ingyenesen fordulni a háborúval kapcsolatos személyes aggodalmakkal és elakadásokkal, ezzel megőrizve a békét." - mondta Istenes Petra, az Énprojekt vezetője.
Közös nevező
A HOPEGUIDE oldalra látogatók első lépésként előzetes igényfelmérésre alapozva magyar nyelvű tájékoztatót kapnak, amely különböző stratégiákat vázolnak az adott mentális krízishelyzet leküzdésére, több segítő szervezettel együttműködve. Ezt követően a felmerülő témákra fókuszálva ingyenes, kiscsoportos, segítő foglalkozásokba kapcsolódhatnak be azok, akik krízishelyzetben vannak.
„Mindenki számára nyitott, politikasemleges szerveződést álmodtunk meg, amelybe szívesen várjuk a hasonló társszervezetek bekapcsolódását, hogy közösen tegyünk a békéért, és az újrakezdésért” – nyilatkozta Gilányi Attila, a Meghallgatunk.online alapítója.
Kétszázötvenen – nem csak magyarul
A HOPEGUIDE weboldalán regisztrált szakértők száma néhány nap alatt már több, mint 250 regisztráltra nőtt, ők azok, akik rendelkezésre állnak igény esetén olyan lakossági megkeresésekre, mint a szorongás, stresszkezelés, trauma- vagy gyászfeldolgozás, interkulturális különbségek megértése.
„Szeretnénk, ha a magyar mellett ukránul is elérhetővé válnának az információk, eseményeink, ezért olyan ukránul vagy oroszul beszélő fordítókat, tolmácsokat, valamint segítő szakembereket is keresünk, akik szívesen csatlakoznának a HOPEGUIDE kezdeményezéshez” – tette hozzá Komócsin Laura MCC, a Business Coach Kft. ügyvezetője.
Csoportban könnyebb
Az oldalra látogatók regisztráció után egy-egy téma köré szerveződő kiscsoportos foglalkozáson (online vagy személyes formában) vehetnek részt. Ennek azért van jelentősége, mert erősíti a közösségtudatot, azt, hogy nincs egyedül a problémával, illetve egymás történeteinek, érzéseinek megosztásából tanulhatnak, fejlődhetnek és könnyebben átléphetnek a krízishelyzet által okozott akadályon.
Sikeresen megtartotta két Michelin-csillagos minősítését a tatai Platán és a budapesti Stand étterem, további nyolc vendéglátóhely pedig (köztük egy újonnan) egy Michelin-csillagot nyert el idén.
Az előadások több mint negyede a Paks II. atomerőmű-projekttel foglalkozott a Budapesten megrendezett Nukleáris Technikai Szimpóziumon.