A Prima Primissima Alapítvány 2013-tól a kezdeményezés céljait hűen tükröző kisplasztikával, BOLDI alkotásával is elismeri a legjobbakat, amelynek változatát a VOSZ vármegyei Prima díjasai szintén megkapnak.
„Az álló íjász egyik korábbi alkotásomnak az átfogalmazása, amely számomra elsősorban azt jelképezi, hogy kimagasló kulturális, zenei, sport vagy művészeti teljesítménnyel ki lehet törni a világból, felfelé lehet és kell is célokat kitűzni” – mondja a szobor alkotója, Szmrecsányi Boldizsár, azaz BOLDI.
A Kossuth- és Munkácsy-díjas szobrászművész szerint a szobor égbe törő mozdulata ráadásul olyan ősmagyar szimbólumot idéz, amely utal őseink páratlan és emblematikus bánásmódjára az íjjal.
A Prima Primissima Alapítvány döntése értelmében az íjász szobrát a primissimák, a primák, valamint a vármegyei területi primák kapják arany, ezüst és bronz formában.
„A 2000-es évek elején sokat jártam Franciaországban, ahol a különböző versenyeken francia zsüritagok jelezték, hogy érdemes lenne a szobraimat saját patinával elkészíteni” – emlékszik vissza a kezdetekre BOLDI. „Bele is álltam a jó 15 éven át tartó fejlesztésbe, amelybe sokszor vegyészeket is bevontam. Ennek eredményeként született meg a mai saját, egyedi patinám, amely a Prima Primissima díjak darabjainak a színek és fények páratlan játékát kölcsönzi”.
November végéig még látható a „TEST-KÉPEK” című kiállítás a kápolnásnyéki Halász-kastélyban, amelyen BOLDI 18 szobra mellett Csernus Tibor 40 festményét is megtekinthetik az érdeklődők a KOGART (Kovács Gábor Művészeti Alapítvány) szervezésében.
(A fotón a Komárom-Esztergom vármegyei Prima-díjasok BOLDI szobrával.)
Sikeresen megtartotta két Michelin-csillagos minősítését a tatai Platán és a budapesti Stand étterem, további nyolc vendéglátóhely pedig (köztük egy újonnan) egy Michelin-csillagot nyert el idén.
Az előadások több mint negyede a Paks II. atomerőmű-projekttel foglalkozott a Budapesten megrendezett Nukleáris Technikai Szimpóziumon.