Egyáltalán nem a Facebook a legnépszerűbb közösségi oldal a magyarországi tizenéves felhasználók körében, sőt csak az ötödik helyen tűnik fel a Be Social közel tízezer hazai tizenévest felmérő kutatása szerint.
A 18 év alatti magyar fiatalok sorban az Instagramot, a Messengert, a YouTube-ot, a Snapchatet tartják a legfontosabb közösségi eszközöknek és csak ezek után következik a Facebook – írja a hwsw.hu.
A hirdetők számára fontos szempont, hogy a tinédzsereket jól el lehet érni a közösségi oldalakon keresztül, hiszen 85 százalékuk követ valamilyen márkát Facebookon vagy Instagramon. Minden ötödik fiatal a felmérés szerint pedig 10-nél is több márkát követ az oldalakon.
A leginkább a közösségi véleményformálókkal lehet népszerűsíteni a márkákat, és az egyes termékeket - ezt az Instagram is jól érzi, ezért legutóbbkülön fióktípust is piacra dobott. A fiatalok többsége 10-nél is több influencert követ a közösségi oldalakon, 40 százalékuk vett már valamilyen terméket a követett véleményformáló hatására.
A 18 év alatti hazai tinédzserek egyharmada egyáltalán nem használ emailt. A hirdetőknek a hírlevelek helyett leginkább az instagramos influencereket érdemes felkeresniük, ha a célcsoportnak szeretnének valamilyen terméket vagy szolgáltatást a figyelmébe ajánlani.
A magyar fiatalok viszonylag sok időt töltenek napi szinten az interneten, 78,7 százalékuk 3 óránál is többet, ezen belül 40 százalék 4 óránál is többet.
A válaszadók 65 százaléka egyáltalán nem hallgat rádiót, 38 százalékuk nem olvas könyvet és 37 százalékuk hagyományos televíziót sem néz.
Sikeresen megtartotta két Michelin-csillagos minősítését a tatai Platán és a budapesti Stand étterem, további nyolc vendéglátóhely pedig (köztük egy újonnan) egy Michelin-csillagot nyert el idén.
Az előadások több mint negyede a Paks II. atomerőmű-projekttel foglalkozott a Budapesten megrendezett Nukleáris Technikai Szimpóziumon.