Hamarosan megjelenik Molnár Szabolcs, Pálos Ildikó és dr. Titkos Csaba „Generációváltás a családi vállalkozásokban – A vagyon sorsa a tét” című könyve.
„Az elmúlt években számtalan ügyfelünk jelezte, hogy hasznos lenne számukra, egy gyakorlatias, hazai példákkal illusztrált összefoglaló generációváltás témában” – írják a szerzők a Generációk partnere oldalán. „Hamarosan megjelenő könyvünkben ezért összefoglaljuk a generációváltással kapcsolatban felhalmozott tudásunkat, tapasztalatainkat. Hazai eseteket, a sikeres generációváltáshoz szükséges szervezetfejlesztési lépéseket, illetve az utódlási folyamat szereplőinek jellemző érzelmi elakadásait dolgozzuk fel.”
Országos kutatás a generációváltás témájában
A rendszerváltást követő „vállalkozói boom” cégei ezekben az években érkeznek tömegesen a generációváltás kapujába. Nemzetközi statisztikák alapján a cégek 80 százaléka nem jut át élve ezen a kapun. Hazánk komoly gazdasági kockázat előtt áll, mivel a kkv-szektor biztosítja a GDP több mint 50 százalékát, valamint foglalkoztatja a munkavállalók közel kétharmadát.
A szerzők ezért országos kutatást indítottak, hogy kontextusba helyezzék a könyvükben feldolgozott témát és minél átfogóbb képet rajzoljanak a hazai családi vállalkozások generációváltással kapcsolatos kihívásairól.
A kérdőív összeállításában, kiküldésében, a beérkezett válaszok összesítésében és azok feldolgozásában stratégiai partner a Pannon Egyetem. Az eredményeket az egyetem szakértő munkatársai a könyv bevezető fejezetében összesítik, később különböző szempontok szerint tovább elemzik, publikálják.
A kérdőív itt érhető el.
Bormarketing stratégia, zérótolerancia, eredetvédelem, generációváltás, szőlőtermesztés és klímavédelem, kóstolós masterclassok március 3-án, a 11. Borkonferencián.
A szén-dioxid-mentesen előállított áram túlnyomó többségét tavaly is a Paksi Atomerőműben termelték meg. Az elmúlt 10 évben a hazai villamosenergia-fogyasztás átlagosan évi 1,28 százalékkal növekedett.