A Közlekedési Alkalmassági és Vizsgaközpont tavaly a tavaszi leállástól eltekintve a járványügyi korlátozások mellett is biztosította a közlekedési vizsgáztatás zavartalan működését. A társaság munkatársai az elmúlt esztendőben közel 680 ezer közlekedési vizsga, vizsgálat és utánképzés lebonyolításában vettek részt.
Mosóczi László, az Innovációs és Technológiai Minisztérium közlekedéspolitikáért felelős államtitkára kifejtette: „A Vizsgaközpont a járványhelyzetben is képes volt megteremteni és fenntartani a biztonságos közlekedési vizsgáztatás feltételeit. A tavaszi kényszerű leállás dacára is több mint félmillió elméleti és gyakorlati vizsgát bonyolítottak le közúti járművezetők számára. Zökkenőmentesen vették át a múlt év elejétől gondjaikra bízott vasúti és hajózási feladatokat, e két területen több mint 55 ezer vizsgaeseményben működtek közre".
A közúti szegmensben a március utolsó harmadától május közepéig tartó leállástól eltekintve 2020 ban is zavartalanul zajlott a vizsgáztatási tevékenység. Az újraindulást követő hetekben a Vizsgaközpont megnövelt kapacitással, hétvégi időpontokat biztosítva bonyolított le az átlagosnál több közlekedési vizsgát. Ennek köszönhetően a járvány előtti időszakhoz képest nem nőtt a várakozási idő: a vizsgázók a jelentkezést követően a leginkább terhelt időszakokban is jellemzően két héten belüli időpontot kaptak.
A közúti járművezetők tavaly összesen több mint 530 ezer elméleti és gyakorlati vizsgaeseményen vettek részt. A legtöbb jelentkezőt felvonultató B kategóriában elméleti vizsgát közel 117 ezren, forgalmi vizsgát pedig több mint 96 ezren kíséreltek meg letenni. A szaktanfolyami vizsgáztatás összesen 72 414 vizsgaeseménye közül 51 685 esetben gépkezelői, 13 847 esetben GKI tehergépkocsi vezető, 5717 esetben pedig GKI autóbusz-vezető képesítés megszerzésével próbálkoztak a jelentkezők. A Vizsgaközpont pszichológusai 2020-ban összesen több mint 14 ezer pályaalkalmassági vizsgálatot hajtottak végre.
A vasúti területen 2020-ban 38 671 vizsgaeseményt (alapvizsgák és időszakos vizsgák összesen), míg a hajózásban 17 353 vizsgaeseményt regisztráltak (belvízi kedvtelési célú és hivatásos, valamint tengeri hajós vizsgák).
A Vizsgaközpont a tavaly májusi újraindulás óta kizárólag járványügyi szempontból biztonságos körülmények között szervezi meg a vizsgákat, vizsgálatokat és utánképzéseket. Minden esetben kötelező a védőfelszerelés viselése, biztosított a szükséges védőtávolság és a termek, eszközök folyamatos fertőtlenítése.
Sikeresen megtartotta két Michelin-csillagos minősítését a tatai Platán és a budapesti Stand étterem, további nyolc vendéglátóhely pedig (köztük egy újonnan) egy Michelin-csillagot nyert el idén.
Az előadások több mint negyede a Paks II. atomerőmű-projekttel foglalkozott a Budapesten megrendezett Nukleáris Technikai Szimpóziumon.