A járványhelyzet ellenére is százezrek tettek közlekedési vizsgát tavaly

2021. 02. 17., 16:00

A Közlekedési Alkalmassági és Vizsgaközpont tavaly a tavaszi leállástól eltekintve a járványügyi korlátozások mellett is biztosította a közlekedési vizsgáztatás zavartalan működését. A társaság munkatársai az elmúlt esztendőben közel 680 ezer közlekedési vizsga, vizsgálat és utánképzés lebonyolításában vettek részt.

Mosóczi László, az Innovációs és Technológiai Minisztérium közlekedéspolitikáért felelős államtitkára kifejtette: „A Vizsgaközpont a járványhelyzetben is képes volt megteremteni és fenntartani a biztonságos közlekedési vizsgáztatás feltételeit. A tavaszi kényszerű leállás dacára is több mint félmillió elméleti és gyakorlati vizsgát bonyolítottak le közúti járművezetők számára. Zökkenőmentesen vették át a múlt év elejétől gondjaikra bízott vasúti és hajózási feladatokat, e két területen több mint 55 ezer vizsgaeseményben működtek közre".

A közúti szegmensben a március utolsó harmadától május közepéig tartó leállástól eltekintve 2020 ban is zavartalanul zajlott a vizsgáztatási tevékenység. Az újraindulást követő hetekben a Vizsgaközpont megnövelt kapacitással, hétvégi időpontokat biztosítva bonyolított le az átlagosnál több közlekedési vizsgát. Ennek köszönhetően a járvány előtti időszakhoz képest nem nőtt a várakozási idő: a vizsgázók a jelentkezést követően a leginkább terhelt időszakokban is jellemzően két héten belüli időpontot kaptak.

A közúti járművezetők tavaly összesen több mint 530 ezer elméleti és gyakorlati vizsgaeseményen vettek részt. A legtöbb jelentkezőt felvonultató B kategóriában elméleti vizsgát közel 117 ezren, forgalmi vizsgát pedig több mint 96 ezren kíséreltek meg letenni. A szaktanfolyami vizsgáztatás összesen 72 414 vizsgaeseménye közül 51 685 esetben gépkezelői, 13 847 esetben GKI tehergépkocsi vezető, 5717 esetben pedig GKI autóbusz-vezető képesítés megszerzésével próbálkoztak a jelentkezők. A Vizsgaközpont pszichológusai 2020-ban összesen több mint 14 ezer pályaalkalmassági vizsgálatot hajtottak végre.

A vasúti területen 2020-ban 38 671 vizsgaeseményt (alapvizsgák és időszakos vizsgák összesen), míg a hajózásban 17 353 vizsgaeseményt regisztráltak (belvízi kedvtelési célú és hivatásos, valamint tengeri hajós vizsgák).
A Vizsgaközpont a tavaly májusi újraindulás óta kizárólag járványügyi szempontból biztonságos körülmények között szervezi meg a vizsgákat, vizsgálatokat és utánképzéseket. Minden esetben kötelező a védőfelszerelés viselése, biztosított a szükséges védőtávolság és a termek, eszközök folyamatos fertőtlenítése.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2023-12-09 20:46:54
Elkészült a magyar fejlesztésű, kézzel készült borospohár, amely teljesen új, kifinomult arcát mutatja meg a világ egyik legjobb édes borának, az aszúnak. Megérkezett az ASZÚGLASS!

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

2023. 12. 05., 23:30
epizód: 2023 / 19   |   hossz: 20:00
Ebben az epizódban azt a nagy horderejű és rendkívül összetett munkát mutatjuk be, amit Magyarország legmagasabb irodaháza, a MOL Campus építése során végeztek a kivitelezők. A csúcsidőszakban 1800 dolgozó munkáját összefogó Wolf András meg is kapta érte az Év Projektmenedzsere díjat, amit a Projektmenedzsment Kiválóság Tábla tagjaiból álló zsűri ítélt meg számára. A Market Építő Zrt. műszaki vezérigazgató-helyettese szerint amellett, hogy nagy elismerés kollégáktól kapni egy ekkora díjat, meg is erősítette abban a tudatban, hogy érdemes példamutatóan, kitartóan dolgozni a sikerért. A szakember persze a MOL Campus innovatív kivitelezését és fenntartható megoldásait is örömmel bemutatta a BizniszPlusznak adott interjúban.
Egyetlen vállalkozás sem építi fel önmagát, és a legfőbb erőforrása a vezető, aki – pláne egy új üzlet megalapozása közben – sajátos támogatást igényel. A többféle vállalkozás- és vezetőfejlesztő tréninget szervező SEED Alapítvány az ügyvezető igazgató szerint még frissebb módszerekkel, gyakorló vállalkozókkal mentorálja a kezdőket. Lakatosné Lukács Zsuzsanna ebben az epizódban világít rá, hányféle teendő van egy üzleti ötlettel, mire az működő vállalkozássá alakul. Ezen az úton tereli végig az újdonsült cégeket a RajtUp programjuk is.
Ebben az epizódban Pataki Tamás, a Canon Business Development Managere segítségével mutatjuk be, hogy milyen eszközök és mesterséges intelligencia megoldások lehetnek az orvosok segítségére – már nem is a jövőben, hanem akár napjainkban. Az elöregedő társadalmakban egyre több pácienst kell ellátnia az egészségügynek, így olyan technológiák nélkül, amiket például a Canon Medical Solutions képalkotó rendszerei nyújtanak, egyre nehezebb megfelelő számú és pontosságú diagnózist felállítani. De mi köze mindennek a ReCaptcha internet-felhasználó azonosításhoz és az önvezető autókhoz? Ez is kiderül a beszélgetésből.

  NÉPSZERŰ HÍREK

  Rovathírek: GUSTO

Elkészült a magyar fejlesztésű, kézzel készült borospohár, amely teljesen új, kifinomult arcát mutatja meg a világ egyik legjobb édes borának, az aszúnak. Megérkezett az ASZÚGLASS!

  Rovathírek: ATOMBUSINESS