A duális és kooperatív képzéseket fejlesztő program valósult meg uniós támogatással a Szegedi Tudományegyetemen, a több mint négyéves projekt célja volt a diákok lemorzsolódásának csökkentése is – tájékoztatta a felsőoktatási intézmény közkapcsolati igazgatósága az MTI-t.
A programra az SZTE több mint 404 millió forint vissza nem térítendő európai uniós támogatást nyert el.
Az egyetem célja – szoros együttműködésben a gazdasági szférával – az volt, hogy a felsőoktatási képzési rendszer közelítsen a munkaerő-piaci igényekhez és gyakorlatorientáltabbá váljon. A képzésekbe bevont vállalati szakemberek támogatásával a hallgatók sikeresebben tudjanak megfelelni a munkaerő-piaci kihívásoknak.
A projektben az egyetem hét kara vett részt. Kidolgozták tíz egyetemi szak duális és harminc kooperatív képzési programját. A mérnöki, a mezőgazdasági, a gazdaságtudomány, valamint a természettudományi és informatikai karon létrejött a duális képzési központ.
A program része volt a tananyagfejlesztés, valamint oktatók és vállalati szakemberek módszertani képzése is. A projekt keretében 42 vállalat kapcsolódott be a duális képzésbe, 53 cég és intézmény pedig a kooperatív képzések során fogadja a hallgatókat vállalati gyakorlatra. (MTI)
Sikeresen megtartotta két Michelin-csillagos minősítését a tatai Platán és a budapesti Stand étterem, további nyolc vendéglátóhely pedig (köztük egy újonnan) egy Michelin-csillagot nyert el idén.
Az előadások több mint negyede a Paks II. atomerőmű-projekttel foglalkozott a Budapesten megrendezett Nukleáris Technikai Szimpóziumon.