2024. szeptember 10. – Információk, hírek vállalkozóknak

2024. 09. 10., 07:10

Az Üzletem.hu összefoglalója.

Három új digitalizációs kkv-pályázat nyílik meg decemberben, összesen 48 milliárd forint keretösszeggel

A Digitális Megújulás Operatív Program Plusz három új felhívásának tervezetét bocsátotta a kormány társadalmi egyeztetésre, december 2-től összesen 48 milliárd forint vissza nem térítendő támogatásra lehet majd pályázni.

Új pályázat vidéki kávéházaknak és alkoholmentes italokra specializálódott vendéglátóhelyeknek

Mintegy ezer vidéki kávézó és alkoholmentes italokra specializálódott vendéglátóhely pályázhat szeptember 9-től összesen egymilliárd forint vissza nem térítendő forrásra – tájékoztatott a Magyar Turisztikai Ügynökség.

NAV-tapasztalatok a Balatonnál és a Velencei-tónál: a pénztárgépekben az „elütés” minden esetben az állam kárára történt

Több mint háromezer ellenőrzés, csaknem hatszáz adóügyi visszaélés: ez a NAV nyári akciójának mérlege a Balatonnál és a Velencei-tónál.

Biztatóak az augusztusi cégtrendek

Az új felszámolások száma csökkent, míg a cégalapítások fokozatosan emelkednek – derül ki az OPTEN havi elemzéséből.

Budapesten 80 ezer forint, a fővároson kívül 53,3 ezer forint az átlagos éves kgfb-díj

Éves összehasonlításban 10 százalékkal, 57 ezer forintra emelkedett a normál használatú személygépkocsik kötelező gépjármű-felelősségbiztosításának átlagos éves díja 2024 második negyedévében a jegybank kgfb-indexe szerint.

Értékpapír-állományok: közzétette az MNB a legfrissebb, 2024. júliusi adatokat

Az állampapírok, az egyéb kötvények, a jelzáloglevelek, a befektetési jegyek és a részvények állományainak mutatói.

Mérnöki és a pénzügyi területekre keresik a legtöbb frissdiplomást a cégek

A legtöbbet kínáló terület az értékesítés, kereskedelem átlagosan 993 262 forintos, az egészségügy, gyógyszeripar 990 000 forintos és a mérnöki szakmák 914 643 forintos bruttó havi fizetéssel.

Bizalmi vagyonkezelésben lévő kezelt vagyonból, magánalapítványi vagyonból nyújtott pénzkölcsön adózása

A legfontosabb tudnivalókat a Pénzügyminisztérium és a NAV Adójogi és Tájékoztatási Főosztályának szakértői foglalták össze.

Automatizálták a paradicsomszüretet is: robot szedi a puha termést

A forradalmi technológia a távol-keletről érkezett Európába és nagyon jól teljesít. A robot annak ellenére is rendkívül hatékony, hogy olyan érzékeny termés szedésénél alkalmazzák, mint a paradicsom.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025-03-28 17:05:00
2025-ben már nemcsak az újépítésű, hanem a felújított, használt lakásokért is elkérhetik a tulajdonosok az 1 millió forint körüli négyzetméterárat.
2025-03-28 12:35:00
2024-ben is magas volt a szabadalmi aktivitás, közel 200 ezer szabadalmi bejelentést tettek az Európai Szabadalmi Hivatalhoz.

  Rovathírek: HIPA

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS