2024. február 16. – Információk, hírek vállalkozóknak

2024. 02. 16., 08:10

Az Üzletem.hu összefoglalója.

Vezérigazgató Felmérés: csökkenő félelmek, óvatos bizakodás 2024-re

A tavalyi kiugró pesszimizmust követően visszatérni látszik a globális és a magyar gazdaság növekedésébe vetett hit – derül ki a 13. PwC Magyarországi Vezérigazgató Felmérésből.

Csábító a mesterséges intelligencia, de ügyelni kell a jogokra

A mesterséges intelligencia vállalati alkalmazása rengeteg lehetőséget, de számos jogi buktatót is rejt – hívja fel a figyelmet a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda.

A kockázatok miatt egyre több cég szabályzatot vezet be a mesterséges intelligencia munkahelyi használatára

Az MI helytelen alkalmazása adatvédelmi, szerzői jogi és fogyasztóvédelmi szempontból is komoly veszélyforrás.

Kiberbűnözők milliókat csalhatnak ki a cégektől a munkavállalókon keresztül

Napi szinten esnek áldozatául a vállalkozások az online visszaéléseknek, mégsem készítik fel a munkatársaikat.

Alkalmazottak bejelentése: nem ajánlja a NAV a trükközést

Számos alkalommal indított eljárást a NAV olyan foglalkoztatóknál, amelyeknél úgy tűnt, hogy az utólagos biztosítotti bejelentés valótlan munkaviszonyokat takar. Több esetben a bíróság is helybenhagyta a NAV biztosítási jogviszonyt törlő döntését.

Deloitte: előtérbe került a fejlesztői elégedettség

Fazakas Krisztina: a cégeknek aktívan fókuszálniuk kell arra, hogyan növelhetik a fejlesztői élményt és elégedettséget.

Már idén teljesülhet a napenergiás célszám

Magyarországon január végéig 5720 megawattra nőtt az ipari naperőművek és háztartási napelemes rendszerek összes beépített teljesítménye.

Évi 18 ezer kilométertől már kifizetődőbb lehet az autómegosztás

A megosztott autókat 25-30 százalékkal többen használták 2023-ban, mint egy évvel korábban.

Bemutattak egy teljesen önvezető teherszállító repülőgépet

Először katonai célokra vetik be, két légibázis között, de szinte biztos, hogy a technológia utat talál a civil életbe és a logisztikába is. Az Amerikai Légierő és az Xwing közös programjában készült repülőgép emberi beavatkozás nélkül juttatja célba a rakományt.

Energia21 Kezdeményezés: atomenergia nélkül nem érjük el a párizsi klímacélokat

Harmadik alkalommal ülésezett az Energia21 Kezdeményezés, és az atomenergiával kapcsolatos ajánlásokat fogadott el.

Nagy feladat elé állítja a cégeket az erdőirtás megfékezését célzó új szabályozás

Suba Levente: „Ha így haladunk, 77 év múlva kipusztulnak a Földet borító őserdők.”

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025-03-28 17:05:00
2025-ben már nemcsak az újépítésű, hanem a felújított, használt lakásokért is elkérhetik a tulajdonosok az 1 millió forint körüli négyzetméterárat.
2025-03-28 12:35:00
2024-ben is magas volt a szabadalmi aktivitás, közel 200 ezer szabadalmi bejelentést tettek az Európai Szabadalmi Hivatalhoz.

  Rovathírek: HIPA

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS