2023. november 2. – Információk, hírek vállalkozóknak

2023. 11. 02., 08:22

Az Üzletem.hu összefoglalója.

A Hungexpón mutatkoznak be Zheinjang tartomány márkás termékei

2023. november 10–12. között kerül megrendezésre Budapesten a Hungexpo H pavilonjában Kína Zheinjang tartománya márkás termékeinek bemutatója.

Meghívó a Cseh-Magyar Üzleti Klub rendezvényére

A Cseh-Magyar Üzleti Klub elnöksége tisztelettel meghívja Önt a 2023-as év III. Szakszemináriumára.

ESPON workshop november 8-án

„Funkcionális várostérségek tervezése Magyarországon, kitekintéssel az európai folyamatokra az ESPON kutatások alapján”

Műanyagvadász akció a VOSZ szervezésében

A VOSZ Budapesti és Pest vármegyei Regionális Szervezete két helyen is hulladékszedést szervez november 4-én, szombaton.

Benyújtotta a Pénzügyminisztérium a jövő évi adócsomagot

Folytatódik az egyes szektorokat érintő különadók fokozatos kivezetése, a közműadó első körben részbeni, majd 2025-től teljes kivezetése; egyszerűbbé válik az szja- és járulékszabályozás, változnak az e-nyugtára és a nyugtaadat-szolgáltatásra vonatkozó áfa-szabályoka, 2025-től jelentősen egyszerűsödik az egyéni vállalkozók adózása is.

Ipari árak: 8 százalék alá lassult szeptemberben az éves drágulás üteme a belföldi értékesítésben

Az augusztusi 8,6 százalék után 2023. augusztusban az ipari termelői árak a belföldi értékesítésben átlagosan 7,8 százalékkal voltak magasabbak, mint egy évvel korábban – tájékoztatott a statisztikai hivatal.

Három százalék alá süllyedt az infláció az eurózónában

A szeptemberi 4,3 százalékról októberben 2,9 százalékra csökkent az éves infláció az eurózónában.

Társadalmi egyeztetést indít a kormány a társadalmi felelősségvállalás szabályairól szóló törvénytervezetről

A Gazdaságfejlesztési Minisztérium társadalmi vitára bocsátja a nemzeti ESG keretrendszerről, a fenntartható finanszírozás és az egységes vállalati felelősségvállalás ösztönzését szolgáló környezettudatos, társadalmi és szociális szempontokat is figyelembe vevő, vállalati társadalmi felelősségvállalás szabályairól szóló törvényjavaslatot.

KPMG: csak minden negyedik cég érzi magát felkészültnek az ESG tanúsításra

A KPMG új ESG Tanúsítási Érettségi Indexe alapján a vállalatok 75 százaléka úgy érzi világszerte, még hosszú út áll előtte ahhoz, hogy készen álljon az ESG teljesítményének tanúsítására és az új szabályozási követelményeknek való megfelelésre.

November 16-tól adómentes a borászati termék juttatása

A legfontosabb tudnivalókat a NAV szakértői foglalták össze.

Indul az eVÁM AIS Magyarországon

A sikeres átállás után a NAV az eddigi vámadatfeldolgozó rendszert, a CDPS-t leállítja.

Kecskemét, Visegrád, Szeged, Debrecen és Eger a legnépszerűbb vidéki konferenciahelyszín

A magyar főváros Európa leginkább kedvelt üzleti hivatásturisztikai úti céljai közé tartozik, ugyanakkor Budapesten kívül is egyre növekszik a kereslet, főként a tavaszi és őszi csúcsidőszakban.

Több mint 200 millió forint uniós támogatással fejlesztett a békési IP Tender Kft.

Háromszáz millió forintból fejlesztette raktárkapacitását, csökkentette energiafelhasználását és növelte versenyképességét az út- és közmű-, valamint épületépítéssel foglalkozó békési IP Tender Kft.

Itthoni tankolásra buzdítja a fuvarozókat a kormány

A jelenlegi 3,5 forintról 10 forintra nőhet a kereskedelmi gázolaj jövedéki adójából visszaigényelhető literenkénti összeg 2024-től a kormány döntése értelmében.

A Parkinson-kórt is megjósolhatja az új technológiával szerelt okosóra

Európai klinikákon tesztelik a módszert, ami teljesen új megoldással képes a neuromuszkuláris állapotok megfigyelésére. Az okosóra szerkezet mágneses érzékelőrendszerrel jelzi előre a Parkinson-kór vagy akár az idegsorvadásos betegség stádiumát.

Beszakadt a csok, de a németek és a szlovákok nagyon veszik a magyar lakásokat

A tavalyi visszaesést 2023-ban is folytatta a magyar lakáspiac, idén az első félévben több mint 50 százalékkal kevesebb lakást adtak el, mint egy évvel korábban.Tavaly csúcsra ugrott a külföldiek magyarországi ingatlanvásárlása, különösen sok volt a német és a szlovák vevő – írja elemzésében az Ingatlannet.hu.

Ellenezné az európai húsadó bevezetését az Agrárkamara

Az Agrárkamara szerint negatívan érintené az európai, s így a magyar állattenyésztőket az európai húsadó esetleges bevezetése.

Nulla közelébe lassult a GDP-növekedés üteme az EU-ban

Az első negyedévi 1,2 és a második negyedévi 0,5 százalék után 2023 harmadik negyedévében csupán 0,1 százalékkal nőtt éves összevetésben a GDP az Európai Unióban.

Dinamikusan bővült az uniós gyertyakereskedelem 2022-ben

2022-ben az uniós tagországok 2,331 milliárd euró értékben importáltak gyertyát, ami 32 százalékos növekedést jelent 2021-hez képest – tájékoztatott az Eurostat.

„Megbízható, etikus, biztos és biztonságos generatív mesterséges intelligenciára van szükségünk”

Az Európai Bizottság üdvözli, hogy a G7-ek vezetői megállapodtak a Mesterséges Intelligenciára (MI) vonatkozó Nemzetközi Vezérelvekről, valamint a hirosimai mesterségesintelligencia-folyamat keretében a Mesterséges Intelligencia fejlesztői számára kidolgozott önkéntes Magatartási Kódexről.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025-03-28 17:05:00
2025-ben már nemcsak az újépítésű, hanem a felújított, használt lakásokért is elkérhetik a tulajdonosok az 1 millió forint körüli négyzetméterárat.
2025-03-28 12:35:00
2024-ben is magas volt a szabadalmi aktivitás, közel 200 ezer szabadalmi bejelentést tettek az Európai Szabadalmi Hivatalhoz.

  Rovathírek: HIPA

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS