2023. december 29. – Információk, hírek vállalkozóknak

2023. 12. 29., 08:10

Az Üzletem.hu összefoglalója.

Külföldi K+F beruházások Magyarországon: erős év volt 2023

2023-ban számos globális vállalat – többek között az aiMotive, a Continental, a Novartis, a Schaeffer, a Samsung SDI, a Waison, a Rolls-Royce, a Genesys, valamint a 3D HISTECH és az Epredia – választott magyarországi helyszínt K+F projektje(i) megvalósításához. A fejlesztések révén több száz magas hozzáadott-értékű munkahely jön létre. A legjelentősebb, 2023-ban bejelentett K+F beruházások a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség támogatásával valósulhatnak meg Magyarországon.

224 tárgyalási forduló után döntött Szeged mellett a BYD

Az elektromos és plug-in hibrid járművek globális piacának vezető szereplője, a BYD történelmi beruházást tervez megvalósítani Szegeden: a kínai vállalat első európai elektromos járműgyártó üzemét hozza létre Magyarországon mintegy 300 hektáros területen. A beruházásnak köszönhetően több ezer magas hozzáadott értékű munkahely jön létre, miközben a BYD jelenlétéből a helyi beszállítók is profitálnak.

Megjelentek a 2024-es falusi CSOK módosításai

Csütörtökön éjszaka megjelent a Magyar Közlönyben a falusi CSOK-ról szóló rendelet, amely a 2024-re vonatkozó szabályokat véglegesíti. A legfontosabb módosítással a meglévő ingatlanjukat korszerűsítő, bővítő igénylők nyernek több millió forintot – derül ki a Bank360.hu új szabályokat ismertető összefoglalójából.

Több mint 1400 italcsomagolás-visszaváltó automata üzemel majd az élelmiszerkereskedelmi üzletekben

2024. január 1-jétől az Országos Kereskedelmi Szövetség élelmiszer-kereskedelmi tagvállalkozásai több mint 1100 üzletben mintegy 1400 automatát fognak üzemeltetni.

2024-ben folytatódhat a Baross Gábor Újraiparosítási Hitelprogram

A kormány további 200 milliárd forintos keret biztosításával 2024. július 1-jéig folytatja a Baross Gábor Újraiparosítási Hitelprogramot – tájékoztatott a Gazdaságfejlesztési Minisztérium.

12 ezerrel kevesebb cég működött novemberben, mint egy évvel korábban

Az OPTEN novemberi adatai alapján folytatódott az eddigi tendencia a cégtrendben, amelynek meghatározói a cégszámcsökkenés és az új felszámolási eljárások magas száma.

300 milliárd forint uniós forrás érkezett Magyarországra

Közel 300 milliárd forint uniós forrás érkezett december 28-án Magyarországra – jelentette be a közösségi oldalán Varga Mihály pénzügyminiszter.

Lakáspiaci trendek 2024-ben

A Duna House előrejelzése aktívabb ingatlanpiacot, vásárlói szempontból támogató környezetet, így több „hiteles” vásárlót mutat a 2024-es évre. A nagyvárosi ingatlanok mellett a jó elhelyezkedésű kistelepülések lehetnek az otthonkeresők és befektetők elsődleges célpontjai.

Nonprofit szektor Magyarországon: a legfontosabb adatok

A statisztikai hivatal összefoglalója.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025-03-28 17:05:00
2025-ben már nemcsak az újépítésű, hanem a felújított, használt lakásokért is elkérhetik a tulajdonosok az 1 millió forint körüli négyzetméterárat.
2025-03-28 12:35:00
2024-ben is magas volt a szabadalmi aktivitás, közel 200 ezer szabadalmi bejelentést tettek az Európai Szabadalmi Hivatalhoz.

  Rovathírek: HIPA

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS