1,2 milliárdos beruházásokkal gazdagodott Hatvan

2021. 11. 07., 16:59

A magyar egészségipar ma már képes arra, hogy az ország ellátásához szükséges termékeket megfelelő mennyiségben és magas minőségben előállítsa – jelentette ki Varga Mihály Hatvanban, ahol átadta a Bioextra Zrt. és a Nordfilm Packaging Kft. egészségipari fejlesztéseit.

A két beruházás összértéke 1,2 milliárd forint, amelyhez a kormány az Egészségipari Támogatási Programban (ETP) összesen közel 1 milliárd forint támogatással járult hozzá.

Az Egészségipari Támogatási Programban megvalósult fejlesztések nemcsak kapacitásbővítést vagy új technológiát, hanem exportképességet is jelentenek – hangsúlyozta Varga Mihály a Bioextra Zrt. fejlesztésének átadásán.

Mint mondta: erre jó példa az a vállalkozás, amely a program segítségével korábban fejlesztette gyártását, és a múlt héten zárult kazahsztáni üzleti úton már megállapodást írt alá a kazah partnerekkel. Jó esély van arra is, hogy magyar kórházi ágyakat használjanak a közép-ázsiai országban – emelte ki a tárcavezető. A Bioextra Zrt. az 540 millió forintos beruházásnak köszönhetően megkétszerezte gyógyszeralapanyag gyártó kapacitását, amelyhez a kormány 430 millió forint támogatást biztosított.

Időben ismertük fel, hogy ami nincs, azt létre kell hozni, a magyar emberek egészsége nem függhet a külföldi piacoktól – szögezte le a pénzügyminiszter a Nordfilm Packaging Kft. átadóján. Varga Mihály kifejtette: az egészségipari erősítése egyszerre járul hozzá a magyar emberek egészségügyi biztonságához, a munkahelyek megvédéséhez, valamint megfelelő lépésnek bizonyult a gazdasági újraindításához is. A Nordfilm Packaging Kft. a koronavírus-járványra válaszolt a kontakt nélküli használatot lehetővé tevő csomagolás kifejlesztésével. A gyártást a most elkészült új gyártócsarnokában kezdheti meg a vállalat, az előállított csomagolások 100%-ban újrahasznosíthatók. A csaknem 630 milliós forintos beruházáshoz a kormány félmilliárd forint támogatást nyújtott.

Az ETP-n keresztül 86,6 milliárd forint összértékű egészségipari beruházáshoz a Pénzügyminisztérium 66,7 milliárd forint támogatással járul hozzá. A 83 beruházásból 43 már elkészült, működő fejlesztés.

(Pénzügyminisztérium)

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2024-10-14 05:14:00
A munkaadók többsége bizakodó a jövő évvel kapcsolatban, gazdasági stabilizálódásra számítanak, és a vállalat létszámát tekintve is többen kalkulálnak bővüléssel, mint ahányan csökkenéssel. Minden második cég tervez béremelést, a cafeteria keretösszegét pedig minden ötödik emelné jövőre – derül ki a Profession.hu szeptemberi felméréséből.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a neobankok és a nemzetközi trendek azt erősítik, hogy a mikro-, kis- és középvállalkozások vezetői ne pénzügyi operatív teendőkbe öljék a drága idejüket ahelyett, amihez igazán értenek, az ehhez szükség digitális megoldások hazánkban még nem vagy csak ritkán hozzáférhetőek. Lemák Gábor, a FinTechShow-t szervező FinTech Group társalapítója ezért tartja fontosnak, hogy a rendezvényükön megvizsgálhatják: ki, hogyan és mit tehet azért, hogy a mikrovállalkozások és kkv-k pénzügyei sokkal egyszerűbben intézhetőek legyenek. Rá is mutatott néhány olyan digitális gyakorlatra, ami kellően jövőbe mutató ahhoz, hogy a hazai vállalkozások is alkalmazzák végre.
A vendéglátóipari vezetők részéről a feladatok delegálásának hiánya az egyik legsúlyosabb probléma, ami miatt nehezen áll talpra az ágazat a COVID utáni években. Továbbra is érezteti hatását, hogy a pandémia szétverte a jól kialakult szakmai közösségeket, a vendéglátósok már nem vagy alig járnak össze eszmecserére és a tudás átadására, amiből pedig kölcsönösen, mindenki profitálhatna. Persze erre a helyzetre is van megoldás: hozzá kell látni a céges mikroközösségek, aztán a nagyobb együttműködések felépítéséhez – osztotta meg a BizniszPlusz csatornával Gréczi Szilárd, a Skill Trade operatív és projektmenedzsere.
A legtöbb munkavállaló nem díjazná, ha a home office határait szűkebbre szabná a munkahelyük, de a felük csak emiatt azért nem mondana fel – legalábbis rögtön. A cégek nem kapkodnak a keretek módosításával, amit valószínűleg jól tesznek, pedig az alkalmazottakat aligha érné váratlanul. Milyen arányban morzsolódnának le a dolgozók a távmunka elvételével? Milyen előnyeit és hátrányait érzik a pandémiából örökölt gyakorlatnak napjainkban? A Profession.hu felmérte, Dencső Blanka piackutatási és üzletfejlesztési szakértő pedig összefoglalta, mire érdemes számítani home office fronton a közeljövőben.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS