A magyar egészségipar ma már képes arra, hogy az ország ellátásához szükséges termékeket megfelelő mennyiségben és magas minőségben előállítsa – jelentette ki Varga Mihály Hatvanban, ahol átadta a Bioextra Zrt. és a Nordfilm Packaging Kft. egészségipari fejlesztéseit.
A két beruházás összértéke 1,2 milliárd forint, amelyhez a kormány az Egészségipari Támogatási Programban (ETP) összesen közel 1 milliárd forint támogatással járult hozzá.
Az Egészségipari Támogatási Programban megvalósult fejlesztések nemcsak kapacitásbővítést vagy új technológiát, hanem exportképességet is jelentenek – hangsúlyozta Varga Mihály a Bioextra Zrt. fejlesztésének átadásán.
Mint mondta: erre jó példa az a vállalkozás, amely a program segítségével korábban fejlesztette gyártását, és a múlt héten zárult kazahsztáni üzleti úton már megállapodást írt alá a kazah partnerekkel. Jó esély van arra is, hogy magyar kórházi ágyakat használjanak a közép-ázsiai országban – emelte ki a tárcavezető. A Bioextra Zrt. az 540 millió forintos beruházásnak köszönhetően megkétszerezte gyógyszeralapanyag gyártó kapacitását, amelyhez a kormány 430 millió forint támogatást biztosított.
Időben ismertük fel, hogy ami nincs, azt létre kell hozni, a magyar emberek egészsége nem függhet a külföldi piacoktól – szögezte le a pénzügyminiszter a Nordfilm Packaging Kft. átadóján. Varga Mihály kifejtette: az egészségipari erősítése egyszerre járul hozzá a magyar emberek egészségügyi biztonságához, a munkahelyek megvédéséhez, valamint megfelelő lépésnek bizonyult a gazdasági újraindításához is. A Nordfilm Packaging Kft. a koronavírus-járványra válaszolt a kontakt nélküli használatot lehetővé tevő csomagolás kifejlesztésével. A gyártást a most elkészült új gyártócsarnokában kezdheti meg a vállalat, az előállított csomagolások 100%-ban újrahasznosíthatók. A csaknem 630 milliós forintos beruházáshoz a kormány félmilliárd forint támogatást nyújtott.
Az ETP-n keresztül 86,6 milliárd forint összértékű egészségipari beruházáshoz a Pénzügyminisztérium 66,7 milliárd forint támogatással járul hozzá. A 83 beruházásból 43 már elkészült, működő fejlesztés.
(Pénzügyminisztérium)
Sikeresen megtartotta két Michelin-csillagos minősítését a tatai Platán és a budapesti Stand étterem, további nyolc vendéglátóhely pedig (köztük egy újonnan) egy Michelin-csillagot nyert el idén.
Az előadások több mint negyede a Paks II. atomerőmű-projekttel foglalkozott a Budapesten megrendezett Nukleáris Technikai Szimpóziumon.