Jövő nyárig 35 milliárd forint nagyságú likviditási alapra lenne szükség vissza nem térítendő támogatás formájában a koronavírus járvány miatt súlyos gazdasági helyzetbe került fürdők számára – jelezte a Magyar Fürdőszövetség.
Azonnali kormányzati intézkedést kezdeményez a Magyar Fürdőszövetség a 18 ezer munkavállalót foglalkoztató és 95-100 milliárd forint közötti forgalmat generáló hazai fürdőágazat számára a koronavírus járvány okozta súlyos gazdasági helyzetben – írta az érdekképviselet közleményében, amelyet a turizmus.com idéz.
Indoklásuk szerint a hazai turizmus legmeghatározóbb mozgatórugói egyértelműen a hazai fürdők. A 15 leglátogatottabb desztináció között 13 fürdőváros található. A vendégéjszakák 71 százaléka olyan településen keletkezik, ahol turisztikailag releváns fürdő működik.
Egy szeptember elején készült felmérés szerint külső likvid forrás bevonása nélkül a magyar fürdők több mint 76 százaléka nem képes eljutni a túlélést jelentő 2021. évi nyári főszezonig. A fürdők 2020-ban a bevételeik 40-70 százalékát biztosan elveszítik.
A magyar gazdaság ismét egy stratégiai ágazatban, az orvostechnikai és gyógyszeripari szektort érintő fejlesztésekkel erősödik – szögezte le Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója, a SCHOTT Hungary Kft. tisztatérrel felszerelt gyártócsarnokának alapkőletételén, Lukácsházán. A gyógyszeripari üveg csomagolóanyagok gyártásával foglalkozó vállalat egy időben három új beruházást indított el összesen közel 100 milliárd forint értékben.
A tagállamok atomenergiával kapcsolatos terveinek megvalósításához jelentős, 2050-ig mintegy 241 milliárd euró összegű beruházásra lesz szükség, amiből részben a meglévő reaktorok élettartamát hosszabbíthatják meg, részben pedig új nagyméretű reaktorokat építhetnek – állapította meg az Európai Bizottság.