Elon Musk erősebb fizetési fókuszt adna a Twitternek. A közösségi médiafelület inspirációjaként a havonta 1,2 milliárd aktív felhasználóval rendelkező kínai WeChat-et említette.
A Twitter több szempontból is alkalmas lehet a váltásra – olvasható a fintech.hu-n. Természetesen ehhez először az kellene, hogy a Tesla-vezér a Twitter tulajdonosa legyen.
A Twitternek jelenleg több mint 360 millió felhasználója van, közülük 229 millióan napi szinten aktívak. A kereskedelmi irány már most látszik: a tartalomgyártók például előfizetéseket kínálhatnak, a követők pedig kriptovalutában is fizethetnek kedvenc influenszereiknek. A Twitter lehetővé teszi a kereskedőknek, hogy a platformon megjelenítsék termékeiket.
Elon Musk szerint fontos, hogy a tartalomgyártók bevételi forrásokhoz juthassanak, emiatt elengedhetetlen a színvonalas fizetési megoldások felületre való beágyazása. Ezek lehetnek fiat vagy kriptovalutás tranzakciót lehetővé tévő megoldások, a lényeg a gördülékeny folyamat és az ügyfélbarát élmény, valamint díjazás.
A Twitter potenciális befektetőinek szánt bemutatójában a Tesla és a SpaceX CEO-ja kiemelte, hogy 2023-ra a vállalat 15 millió dollár bevételt szerezhet a fizetési szolgáltatásokból. Ez az összeg markáns növekedést hozna a Twitter jelenlegi elhanyagolható bevételeihez képest.
A szuperappok vonzereje nagy növekedésnek indult az elmúlt években Európában és Észak-Amerikában. Korábban az volt a jellemző, hogy az ezen régiókban élő emberek többsége nem szívesen bízza minden ügyét egy szolgáltatóra. Ez főleg az adatbiztonsággal és a magánélet védelmével kapcsolatos aggályok miatt volt így, de a jelek szerint egyre többen gondolják újra az álláspontjukat.
A szuperappok lehetővé teszik, hogy a felhasználók egy helyen végezzenek olyan tevékenységeket, amelyekhez korábban több, akár 5-6 alkalmazás használatára volt szükség.
Történetének egyik legnagyobb szabású fejlesztésével megduplázta kapacitását a magyar műanyagipar hagyományos szereplője, a Start Plast.
A kormány felmentést kért a Paks II. beruházás számára az előző amerikai adminisztráció által „politikai bosszúból” meghozott szankciók alól, amelyek nehezítik a beruházás előrehaladását – tájékoztatott Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.