Szuperappot csinálna a Twitterből Elon Musk

2022. 05. 30., 20:07

Elon Musk erősebb fizetési fókuszt adna a Twitternek. A közösségi médiafelület inspirációjaként a havonta 1,2 milliárd aktív felhasználóval rendelkező kínai WeChat-et említette.

A Twitter több szempontból is alkalmas lehet a váltásra – olvasható a fintech.hu-n. Természetesen ehhez először az kellene, hogy a Tesla-vezér a Twitter tulajdonosa legyen.

A Twitternek jelenleg több mint 360 millió felhasználója van, közülük 229 millióan napi szinten aktívak. A kereskedelmi irány már most látszik: a tartalomgyártók például előfizetéseket kínálhatnak, a követők pedig kriptovalutában is fizethetnek kedvenc influenszereiknek. A Twitter lehetővé teszi a kereskedőknek, hogy a platformon megjelenítsék termékeiket.

Elon Musk szerint fontos, hogy a tartalomgyártók bevételi forrásokhoz juthassanak, emiatt elengedhetetlen a színvonalas fizetési megoldások felületre való beágyazása. Ezek lehetnek fiat vagy kriptovalutás tranzakciót lehetővé tévő megoldások, a lényeg a gördülékeny folyamat és az ügyfélbarát élmény, valamint díjazás.

A Twitter potenciális befektetőinek szánt bemutatójában a Tesla és a SpaceX CEO-ja kiemelte, hogy 2023-ra a vállalat 15 millió dollár bevételt szerezhet a fizetési szolgáltatásokból. Ez az összeg markáns növekedést hozna a Twitter jelenlegi elhanyagolható bevételeihez képest.

A szuperappok vonzereje nagy növekedésnek indult az elmúlt években Európában és Észak-Amerikában. Korábban az volt a jellemző, hogy az ezen régiókban élő emberek többsége nem szívesen bízza minden ügyét egy szolgáltatóra. Ez főleg az adatbiztonsággal és a magánélet védelmével kapcsolatos aggályok miatt volt így, de a jelek szerint egyre többen gondolják újra az álláspontjukat.

A szuperappok lehetővé teszik, hogy a felhasználók egy helyen végezzenek olyan tevékenységeket, amelyekhez korábban több, akár 5-6 alkalmazás használatára volt szükség.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025-03-31 19:35:00
Közel akkora áremelkedést hozott az első két hónap rekordkereslete a fővárosi ingatlanpiacon, mint amit előtte egy teljes év alatt regisztráltak a Duna House szakértői. A használt ingatlanok négyzetméterenkénti átlaga Budapesten 6 százalékos drágulást követően megközelítette az 1 millió forintot, de Rákosmentén, Pestszentlőrincen, Pestszentimrén és Soroksáron még akadnak megfizethetőbb lokációk.
2025-03-28 17:05:00
2025-ben már nemcsak az újépítésű, hanem a felújított, használt lakásokért is elkérhetik a tulajdonosok az 1 millió forint körüli négyzetméterárat.

  Rovathírek: HIPA

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS