Ilyen kibertámadás még nem fenyeget Magyarországon

2019. 04. 30., 10:15

Az ausztrál versenyügyi és fogyasztóvédelmi hatóság adatai szerint 2018-ban a kriptovaluták a pénz kicsalására szakosodott kiberbűnözők népszerű eszközei maradtak.

Tavaly az ausztrál kormányhivatalok 674 bejelentést kaptak olyan esetekről, amikor kriptovalutában csaltak ki pénzt. Ezek az incidensek összesen 6,1 millió dolláros kárt okoztak, ami 190 százalékos növekedésnek felel meg az előző évhez képest – írja a Computerworld.

Az áldozatoknak a legtöbb veszteséget a kriptovalutákkal kapcsolatos befektetési csalások okozták, 2,6 millió dollár értékben. A jelentés megemlít olyan eseteket, amelyeknél a kiberbűnözők áldozataikat a legközelebbi bitcoin pénzkiadó automatához küldték, hogy bitcoinjukat pénzre váltsák, majd továbbítsák azt – a bűnözőknek.

Victoria állam rendőrsége arra figyelmeztette az embereket, hogy ne dőljenek be a bitcoin ATM-eknél való fizetést kérő adóhátralék-csalásoknak. A rendőrségi nyomozások kiderítették, hogy legalább négy melbourne-i lakos fizetett be bitcoin ATM-eknél adótartozást, egyikük 50 ezer dollárt.

A kriptovalutákkal kapcsolatos bejelentett csalások közel 50 százalékában az áldozatok 25-34 éves férfiak voltak.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2023-12-10 10:20:02
Szinte minden cégnek van már valamilyen biztosítása. Leginkább kötelező és casco, de a vállalkozói vagyon- és felelősségbiztosítás is népszerű, miközben a kibertámadások ellen csak 100-ból 2 cég védekezik – derül ki a K&H kkv bizalmi index legutóbbi eredményeiből.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

2023. 12. 05., 23:30
epizód: 2023 / 19   |   hossz: 20:00
Ebben az epizódban azt a nagy horderejű és rendkívül összetett munkát mutatjuk be, amit Magyarország legmagasabb irodaháza, a MOL Campus építése során végeztek a kivitelezők. A csúcsidőszakban 1800 dolgozó munkáját összefogó Wolf András meg is kapta érte az Év Projektmenedzsere díjat, amit a Projektmenedzsment Kiválóság Tábla tagjaiból álló zsűri ítélt meg számára. A Market Építő Zrt. műszaki vezérigazgató-helyettese szerint amellett, hogy nagy elismerés kollégáktól kapni egy ekkora díjat, meg is erősítette abban a tudatban, hogy érdemes példamutatóan, kitartóan dolgozni a sikerért. A szakember persze a MOL Campus innovatív kivitelezését és fenntartható megoldásait is örömmel bemutatta a BizniszPlusznak adott interjúban.
Egyetlen vállalkozás sem építi fel önmagát, és a legfőbb erőforrása a vezető, aki – pláne egy új üzlet megalapozása közben – sajátos támogatást igényel. A többféle vállalkozás- és vezetőfejlesztő tréninget szervező SEED Alapítvány az ügyvezető igazgató szerint még frissebb módszerekkel, gyakorló vállalkozókkal mentorálja a kezdőket. Lakatosné Lukács Zsuzsanna ebben az epizódban világít rá, hányféle teendő van egy üzleti ötlettel, mire az működő vállalkozássá alakul. Ezen az úton tereli végig az újdonsült cégeket a RajtUp programjuk is.
Ebben az epizódban Pataki Tamás, a Canon Business Development Managere segítségével mutatjuk be, hogy milyen eszközök és mesterséges intelligencia megoldások lehetnek az orvosok segítségére – már nem is a jövőben, hanem akár napjainkban. Az elöregedő társadalmakban egyre több pácienst kell ellátnia az egészségügynek, így olyan technológiák nélkül, amiket például a Canon Medical Solutions képalkotó rendszerei nyújtanak, egyre nehezebb megfelelő számú és pontosságú diagnózist felállítani. De mi köze mindennek a ReCaptcha internet-felhasználó azonosításhoz és az önvezető autókhoz? Ez is kiderül a beszélgetésből.

  Rovathírek: GUSTO

Elkészült a magyar fejlesztésű, kézzel készült borospohár, amely teljesen új, kifinomult arcát mutatja meg a világ egyik legjobb édes borának, az aszúnak. Megérkezett az ASZÚGLASS!

  Rovathírek: ATOMBUSINESS