Az automata munkaerő-felvételi szoftverek rengeteg tehetséget hagynak figyelmen kívül – állítja jelentésében a Harvard Business School.
A jelentés szerint az Egyesült Államokban több millió állásjelölt be sem teheti a lábát az ajtón. Nem mintha alkalmatlanok lennének egy pozícióra, hanem azért, mert a szoftver automatikusan elutasítja a jelentkezőket rossz vagy túlságosan leegyszerűsített kritériumok alapján – idézi a jelentést a Computerworld.
Az USÁ-ban dolgozók mintegy 75 százalékban használ ilyen szoftvert, de ez az arány a Fortune 500-as cégek esetében akár 99 százalékra is emelkedhet. Bár a számtalan pályázat átnézéséhez használt technológia kétségtelenül sok időt takarít meg a vállalatoknak, ez aggasztóan sok pályázót hagy a partvonalon.
Az Egyesült Államokban mintegy 27 millió munkavállaló marad „rejtve” a szoftverek miatt, de Németországban és az Egyesült Királyságban is hasonló a probléma.
A kutatók által megkérdezett 10 vezetőből kilenc azt mondta, hogy tisztában van azzal, hogy az automatizált rendszerek sok jó jelöltet elzárnak az interjútól. Néhányan azt mondták, hogy változtatni szeretnének a kiválasztási rendszeren.
Sikeresen megtartotta két Michelin-csillagos minősítését a tatai Platán és a budapesti Stand étterem, további nyolc vendéglátóhely pedig (köztük egy újonnan) egy Michelin-csillagot nyert el idén.
Az előadások több mint negyede a Paks II. atomerőmű-projekttel foglalkozott a Budapesten megrendezett Nukleáris Technikai Szimpóziumon.