Közép-Magyarországon is elindult az ingyenes munkajogi és foglalkoztatási tanácsadás

2021. 11. 10., 14:30

A kormány a közép-magyarországi régióra is kiterjeszti a munkaerő-piaci tanácsadó-hálózatot a hiteles és naprakész tájékoztatás érdekében – jelentette be Bodó Sándor. Az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkára elmondta, az álláskeresők és a munkavállalók így már az ország minden részében igénybe vehetik az ingyenes szolgáltatásokat.

A tavaly január óta működő vidéki hálózat mellett a központi régióban is elérhetővé válik a díjmentes munkaerő-piaci tanácsadás – olvasható a minisztérium szerdai közleményében.

A program célja, hogy a munkát keresők és a munkaviszonyban állók szakszerű, naprakész segítséget vehessenek igénybe a jogszerű foglalkoztatás és a jogkövető, jogtudatos magatartás érdekében. Az érdeklődők online vagy személyesen kaphatnak választ, tanácsokat munkajogi, foglalkoztatási jogi, társadalombiztosítási és a munkavállaláshoz kapcsolódó adójogi kérdésekben.

Az ügyfelek az eddigiekben elsősorban munkajogi, társadalombiztosítási ügyekben (ideértve az üzemi baleseti, foglalkoztatási megbetegedési és családjogi területeket is) éltek a hálózat kínálta lehetőségekkel. A statisztikák szerint az esetek döntő többségében személyre szabott vagy tájékoztató jellegű tanácsadást igényeltek.

Budapesten és Pest megyében az összesen mintegy másfél millió foglalkoztatott miatt különösen fontos a jogszerű foglalkoztatás támogatása. Az új személyes ügyfélszolgálatok az öt fővárosi mellett egy százhalombattai helyszínen várják a segítséget kérőket. Az OFA Országos Foglalkoztatási Közhasznú Nonprofit Kft. által megvalósított programban biztosított online foglalkoztatást elősegítő szolgáltatások az egész országból hozzáférhetők. További, részletes információkért és elérhetőségekért a www.munkaerotanacsadas.hu oldalt érdemes felkeresni – javasolja az ITM.

Bodó Sándor hozzátette: „a magyar emberek munkából szeretnének megélni, a kormány kiemelt törekvése a munkaalapú társadalom és gazdaság kiépítése. A közös erőfeszítéseink sikeresek: a rendszerváltás óta példátlanul magas szintre nőtt a hazai foglalkoztatás, mintegy 4,7 millióan dolgoznak Magyarországon. A munkaerő-piac további tisztulását szolgálja januártól a minimálbér 200 ezer forintra emelése is”. (MTI)

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025. 04. 03., 15:35
„Ahhoz, hogy zökkenőmentesen beépülhessen a cég működési gyakorlatába az elektronikus számlabefogadás és -kibocsátás, rendszerszinten kell átgondolni a folyamatokat: az elektronikus számla beérkezésétől kezdve a jóváhagyási, könyvelési teendőkön át a szabályos archiválásig” – hangsúlyozza Nyári Zsolt a K-X Consulting ügyvezetője.
2025. 04. 02., 09:05
2025. januárban a nettó átlagkereset Romániában 5328 lej volt, ami a hónap végi lej/forint árfolyammal számolva 436 900 forintot ért; Magyarországon ugyanebben a hónapban a (kedvezmények nélkül számolt) nettó átlagbér 444 300 forint volt.

  Rovathírek: HIPA

A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS