Az agrártárca kezdeményezésére a Közbeszerzési Hatóság szakmai konferenciát tartott Budapesten, szeptember 10-én.
Az agrárium a magyar gazdaság egyik legfontosabb ágazata, amelynek termelékenysége évről évre folyamatosan növekszik: a szektor kibocsátása 2018-ban elérte a 2720 milliárd forintot, vagyis 2010 óta egyharmadával emelkedett. A szegmens fejlődésének elengedhetetlen feltétele olyan beruházások megvalósítása, amelyek erősítik a mezőgazdasági termelést, az innovációt, hozzájárulnak a vidék versenyképességének növeléséhez, illetve a fenntarthatósághoz. A közbeszerzési eljárások keretében megvalósuló közcélú beruházásoknak szigorú jogszabályi követelményeknek kell megfelelnie: éppen ezért az agrártárca kezdeményezésére a Közbeszerzési Hatóság szakmai konferenciát tartott Budapesten, szeptember 10-én.
A rendezvényt – melyen az Agrárminisztérium és háttérintézményeinek munkatársai vettek részt – azzal a céllal tartotta a szervezet, hogy szakmai tudásának, ellenőrzési és gyakorlati tapasztalatainak megosztásával hozzájáruljon a minisztérium és háttérintézményei hatékony közpénzfelhasználásához, jogszabályoknak való megfeleléséhez. A konferencián a két szervezet együttműködési megállapodást kötött azzal a céllal, hogy folyamatos tudásmegosztás valósuljon meg a jogszerű és átlátható közpénzfelhasználás érdekében.
„Az Agrárminisztérium nemcsak hazai, de uniós pályázati forrásokat is kezel a Vidékfejlesztési Program keretében, amely 2014 és 2020 között mintegy 1380 milliárd forintnyi meghirdetett támogatást jelent. Az Agrárminisztérium kiemelt célja, hogy megvédjük a magyar gazdák érdekeit, és az Európai Uniós agrártámogatások ne csökkenjenek a következő, 2021-2027 közötti, hétéves költségvetési ciklusban. A hazai és európai uniós források jogszerű, átlátható felhasználása szakszerű, jogkövető munkát igényel munkatársainktól, amihez nagy segítséget tud nyújtani a Közbeszerzési Hatóság az iránymutatásaival” – jelentette ki dr. Nagy István agrárminiszter.
„Az agrárágazat egy kiemelt szegmens a közbeszerzések szempontjából, hiszen ezen a területen a tavalyi évben 694 db közbeszerzési eljárást folytattak le, 175,9 milliárd forint összértékben – mindez érték szerint az összes eljárás több mint 5 százalékát tette ki 2018-ban. Ráadásul érték szerint több mint négyszeres növekedés figyelhető meg a 2017-es eredményhez képest, így az ágazat nemcsak meghatározó, de dinamikusan növekvő is. Éppen ezért nagy örömünkre szolgál, hogy Közbeszerzési Akadémia nevű, tudásmegosztó rendezvénysorozatunk legújabb állomását az Agrárminisztérium számára tarthattuk meg” – emelte ki Rigó Csaba Balázs, a Közbeszerzési Hatóság elnöke.
A 170 fős konferencia tematikáját a Közbeszerzési Hatóság kimondottan az agrártárca igényeire szabva állította össze, így a fő témákat azok a kérdéskörök adták, amelyek a legnagyobb kihívást jelentik a közbeszerzések lefolytatásakor. Kiemelt szerepet kapott például a részekre bontás tilalmának vizsgálata, valamint a vegyes beszerzések minősítése, de a Közbeszerzési Hatóság szakemberei kitértek az ellenőrzések során tapasztalt leggyakoribb problémák és a közbeszerzési törvény alapvető jogintézményeinek bemutatására is.
A képen Rigó Csaba Balázs (balra) és Nagy István.
Sikeresen megtartotta két Michelin-csillagos minősítését a tatai Platán és a budapesti Stand étterem, további nyolc vendéglátóhely pedig (köztük egy újonnan) egy Michelin-csillagot nyert el idén.
A tartály legösszetettebb formájú csonkzónái elkészültek; a csonkgyűrűk és a további fő elemek egyenként elvégzett minőségügyi átvétele után azok további megmunkálására és a tartály összeállítására az AEM-Technologies volgodonszki gyárában kerül sor.