Több mint egymilliárd eurót vittek ki az offshore paradicsomokba tavaly a Szerbiában tevékenykedő vállalatok.
A Szerbiai Nemzeti Bank adatai szerint a legtöbb pénz, mintegy 806 millió euró Hongkongba került. Szingapúrba 170 millió eurót vittek ki az itthon tevékenykedő, ám ott bejegyzett szerb vállalatok, a Brit Virgin-szigetekre viszont 24 millió eurót – írja a Magyar Szó.
A legnagyobb tételeket a fémiparban bejegyzett cégek utalták külföldre: a pénzkivitel 26 százaléka ebből a gazdasági ágazatból származik. Az adóparadicsomokba kivitt pénzmennyiség 13 százalékát a bányászati szektor valósította meg. A számítógép-gyártással foglalkozókhoz az összkivitel 8 százaléka köthető.
Az offshore zónában működő cégek teljes mértékben törvényes keretek között működnek – hívta fel a figyelmet az említett országok adókedvezményein alapuló cégalapítások jelentőségére Ljubodrag Savić, a Belgrádi Egyetem Közgazdasági Karának professzora.
Az adóparadicsomokban számos világhírű márka és cég is be van jegyeztetve, egyes milliárdosok úgy döntenek, hogy a saját országuk helyett például Monacóban adóznak.
Sikeresen megtartotta két Michelin-csillagos minősítését a tatai Platán és a budapesti Stand étterem, további nyolc vendéglátóhely pedig (köztük egy újonnan) egy Michelin-csillagot nyert el idén.
A tartály legösszetettebb formájú csonkzónái elkészültek; a csonkgyűrűk és a további fő elemek egyenként elvégzett minőségügyi átvétele után azok további megmunkálására és a tartály összeállítására az AEM-Technologies volgodonszki gyárában kerül sor.