A következő két évben felszedik a síneket ott, ahol évtizedekkel korábban megszűnt a vasúti forgalom. A Szerbiai Vasúti Infrastruktúra vállalat több mint 400 kilométeren tervezi elvégezni a munkát.
„Évtizedek óta gondot jelent a használaton kívüli vasutak problémája, voltak próbálkozások a megoldásra, de most nekilátunk, hamarosan indul a munka – mondta a vállalat illetékese, Nenad Stanisavljević, akit a Magyar Szó idéz.
Összesen 15 régi útszakaszról van szó, ebből 14 vajdasági. 20–30, helyenként 40 éves vasútvonalakról van szó, senkinek sem érdeke ezeket felújítani, senki sem akar ebbe befektetni. A munkálatok még februárban megkezdődnek.
A síneket és a pályatartozékokat sikerült eladni, 25 ezer tonna régi vasúti anyagot másodlagos nyersanyagként értékesítettek.
A nyilvános árverés befejeződött, Szerbiában ez volt az egyik legnagyobb licit az utóbbi években.
A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.
A kormány felmentést kért a Paks II. beruházás számára az előző amerikai adminisztráció által „politikai bosszúból” meghozott szankciók alól, amelyek nehezítik a beruházás előrehaladását – tájékoztatott Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.