Beruházási hullám teremt munkahelyeket a Vajdaságban

2019. 10. 01., 11:45

A Vajdaságban megvalósított gazdaságberuházási fejlesztések értéke már megközelíti a 100 milliárd forintot.

A 2015-ben útjára indított vajdasági magyar gazdaságfejlesztési program kapcsán Magyar Levente, Magyarország Külgazdasági és Külügyminisztériumának miniszterhelyettese a szabadkai Masterplast YU Kft. nagy-, valamint az Odri el-Doors Kft. közepes léptékű átadásának egyik díszvendége megjegyezte: a számok bizonyítják, hogy a fejlesztés minden korábbi reményt felülmúló léptekkel halad előre – írja a Magyar Szó.

„Lassan megközelítettük a 100 milliárd forintnyi megvalósított beruházási értéket a Vajdaságban, amit 2020-ban feltehetőleg el is érünk. A beruházási hullámban olyan hatalmas projektek is szerepelnek, mint a Masterplast 2 milliárd forintos kapacitásbővítése. A beruházásokkal munkahelyeket teremtünk Szerbiában, és hozzáadott értéket hozunk az országba” – fogalmazott Magyar Levente.

Pásztor István, a Vajdasági Magyar Szövetség elnöke abban reménykedik, hogy a következő években a gazdaságfejlesztés során több tucatnyi jelentős, elsősorban termelő- és szolgáltatás-kapacitás jön létre a Vajdaságban.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a neobankok és a nemzetközi trendek azt erősítik, hogy a mikro-, kis- és középvállalkozások vezetői ne pénzügyi operatív teendőkbe öljék a drága idejüket ahelyett, amihez igazán értenek, az ehhez szükség digitális megoldások hazánkban még nem vagy csak ritkán hozzáférhetőek. Lemák Gábor, a FinTechShow-t szervező FinTech Group társalapítója ezért tartja fontosnak, hogy a rendezvényükön megvizsgálhatják: ki, hogyan és mit tehet azért, hogy a mikrovállalkozások és kkv-k pénzügyei sokkal egyszerűbben intézhetőek legyenek. Rá is mutatott néhány olyan digitális gyakorlatra, ami kellően jövőbe mutató ahhoz, hogy a hazai vállalkozások is alkalmazzák végre.
A vendéglátóipari vezetők részéről a feladatok delegálásának hiánya az egyik legsúlyosabb probléma, ami miatt nehezen áll talpra az ágazat a COVID utáni években. Továbbra is érezteti hatását, hogy a pandémia szétverte a jól kialakult szakmai közösségeket, a vendéglátósok már nem vagy alig járnak össze eszmecserére és a tudás átadására, amiből pedig kölcsönösen, mindenki profitálhatna. Persze erre a helyzetre is van megoldás: hozzá kell látni a céges mikroközösségek, aztán a nagyobb együttműködések felépítéséhez – osztotta meg a BizniszPlusz csatornával Gréczi Szilárd, a Skill Trade operatív és projektmenedzsere.
A legtöbb munkavállaló nem díjazná, ha a home office határait szűkebbre szabná a munkahelyük, de a felük csak emiatt azért nem mondana fel – legalábbis rögtön. A cégek nem kapkodnak a keretek módosításával, amit valószínűleg jól tesznek, pedig az alkalmazottakat aligha érné váratlanul. Milyen arányban morzsolódnának le a dolgozók a távmunka elvételével? Milyen előnyeit és hátrányait érzik a pandémiából örökölt gyakorlatnak napjainkban? A Profession.hu felmérte, Dencső Blanka piackutatási és üzletfejlesztési szakértő pedig összefoglalta, mire érdemes számítani home office fronton a közeljövőben.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS