A kereslet-kínálat határozza meg az árakat, így nem csoda, hogy miután a tavaly óta a közszférában minden alkalmazott kap üdülési csekket, felmentek az árak a romániai szálláshelyeken.
Az üdülési csekkek alakítják az árakat Romániában a belföldi turizmusban: 2017 óta 55 százalékkal nőttek az árak a romániai szálláshelyeken, tavalyhoz képest pedig 9 százalékos volt a drágulás üteme – írja a Krónika.
Egy családi nyaralást tekintve 2017 óta 44 százalékkal, tavalyhoz képest 9 százalékkal nőttek az árak.
Háromnapos átlagos tartózkodással számolva jelen pillanatban romániai viszonylatban Bukarest a legdrágább, ahol ezért 300 eurót is elkérnek. A fővárost a tengerpart és a Duna-delta követi átlag 287 euróval. A gyógyfürdőkben eközben 240 euró körüli összeget kell ennyi időre kifizetni.
A turizmus így is pörög, háromszor több szállást foglaltak le az utazni vágyók, mint 2017 azonos időszakában. A szállodafoglalásokat egyértelműen befolyásolták az üdülési csekkek. Nem csupán többen foglalnak, hanem jobb hoteleket és extra szolgáltatásokat is választanak.
Ismét bekerült Magyarország a legjobb befektetői megítéléssel rendelkező feltörekvő gazdaságok körébe, és a kelet-közép-európai térségben egyedüliként javította pozícióját a Kearney nemzetközi üzleti tanácsadó társaság új felmérése szerint – közölte a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség.
A Paksi Atomerőműben járt, majd a Paks II. projektről tájékozódott Emmanuel Brutin, az európai atomenergia-ipart összefogó szövetség főigazgatója.