A lakosság nagy része a tévéhez fordult információkért a rendhagyó helyzetben – derül ki a Nielsen 2020 első féléves elemzéséből.
A Nielsen Közönségmérés elemzést adott ki a 2020. január 1 – július 31. közötti időszakról – vagyis a hazai veszélyhelyzetet közvetlenül megelőző, lefedő és azt követő hetekről, hónapokról – írja a Kreatív Online.
A tavaszi hónapokban azonban egyre látványosabb eltérések figyelhetők meg 2019-hez képest, és csupán az iskolai nyári szünet beköszöntével térnek vissza a nézőszámok a szokásos trendekhez.
A legnagyobb különbség a 4-17 éveseknél jelentkezett, ahol egyértelműen látszik, hogy abban a délelőtti – kora délutáni idősávban, amikor alapvetően az iskolapadban ülnének a gyerekek, lényegesen több tévénéző volt.
A 18-49 évesek esetében is nőtt a nézőszám: reggel 7-től lényegében az egész nap folyamán többen ültek a képernyők előtt, mint egy évvel korábban. A pandémia időszak az 50 év felettiek esetében okozta a legkisebb elmozdulásokat.
A tévé által elért nézők napi átlagos száma a 11. héttől, a veszélyhelyzet kezdetétől, nőtt meg hirtelen: az első hetekben a 4 évnél idősebb lakosságon belül naponta átlagosan akár 350 ezerrel is több néző ült le a képernyők elé, mint egy évvel korábban.
A tévénéző közönség kor szerinti összetételében elsősorban a 4-17 éves gyerekek aránya változott: míg jellemzően a nyári hónapokban sem éri el a 10 százalékot, addig idén a karantén időszakában egészen a 21. hétig elérte, sőt minimálisan meg is haladta azt.
Nekem nagyon tetszik, annyira, hogy kiálltam mellette főszerkesztőnkkel szemben is, aki szerint csak szokványos ipari képlettel van dolgunk.
A Paksi Atomerőműben befejezték a 2. blokk ez évre tervezett karbantartását és éves főjavítását. Az üzemeltető szakemberek felterhelték a blokkot.