Kubatov Gábor: Az MKB lesz a Fradi bankja

Kubatov Gábor: Az MKB lesz a Fradi bankja
2022. 05. 23., 18:03

Stratégiai együttműködési megállapodást kötött az FTC és az MKB Bank.

Az aláírással egybekötött hétfői sajtótájékoztatón elhangzott, hogy a megállapodás értelmében – amely kiterjed a Ferencváros minden szakosztályának finanszírozására – a pénzintézet lesz a sportklub hivatalos bankja, kedvező ajánlatottal készül az egyesület „családjának”, azaz a munkatársaknak, sportolóknak és a szurkolóknak egyaránt. Az MKB Bank emellett ösztöndíjprogram keretében támogatja az FTC tehetséges fiatal sportolóit.

Kubatov Gábor, az FTC elnöke kiemelte, az egyesületnek 20 szakosztályban 3500 sportolója van, és az FTC nemcsak az elitsportban, hanem a gyermekek nevelésében is fontos szerepet tölt be. Hozzátette, ehhez szükség van igazi példaképekre, valamint arra, hogy a tehetségeseket jó irányba tereljék, és így nagy bajnokok legyenek.

„Ők lesznek a következő generáció, akik példaképként szolgálhatnak majd. Köszönjük minden fradista nevében ezt a megállapodást” –mondta Kubatov Gábor.

Barna Zsolt, az MKB Bank elnök-vezérigazgatója arról beszélt, hogy minden nagy klub mögött áll egy sikeres pénzintézet, reményeik szerint be tudják tölteni ezt a szerepet és megszolgálják a bizalmat. Hozzátette, ez még csak az első lépés, a jövőben szélesíteni kívánják a támogatottak és sportágaik körét.

Az ösztöndíjprogram – amely több évre szól és nincs eredményhez kötve – első kitüntetettjei a tokiói olimpián 400 méter vegyesen hatodik, 18 esztendős úszó, Mihályvári-Farkas Viktória, a budapesti birkózó Európa-bajnokságon a kötöttfogásúak 67 kilogrammos kategóriájában ezüstérmes, 23 éves Váncza István, valamint a felnőtt világkupa-bronzzal is rendelkező, 19 éves tőrvívó Szemes Gergő, illetve a tornászként a párizsi olimpián reményei szerint bemutatkozó húszesztendős Balázs Krisztián.

(Szigetváry Zsolt (MTI) fotóján: Barna Zsolt és Kubatov Gábor)

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2024. 03. 05., 13:10
Cégcsoportunk már 35 éve van a HR piacon, ahol sokoldalú szolgáltatóként igyekszünk helytállni. Szeretném, ha legalább még ennyi ideig sikeresen tudna működni a cég – mondta az Üzletem.hu-nak Ifj. Vida Péter, a Viapan Group Managing Directora.
2024-03-18 21:10:59
A Budapesti Corvinus Egyetem közös kutatást indít az OPTEN-nel és a Grémium az Utódlásért Egyesülettel a hazai családi és nem családi tulajdonban lévő magánvállalatok professzionalizációjának feltérképezésére.
2024-03-18 20:10:44
Megszűnt az újraengedélyezési eljárás, és automatikusan határozatlan idejűvé vált az engedély minden olyan termésnövelő anyag esetében, amely 2024. január 1-én érvényes engedélyokirattal rendelkezett. Lényeges változás továbbá, hogy az idei évben gyártott tételeken már nem kötelező feltüntetni az engedély hatályát.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

2024. 03. 04., 13:25
epizód: 2024 / 5   |   hossz: 25:08
A home office elterjedésével és a munkához való viszonyunk változásával átalakult a hozzáállásunk az öltözködéshez, pedig a „business look” törvényei állandók, ahogy a kapcsolatépítésben betöltött szerepe is. Frank Patrícia stylist, stílus- és színtanácsadó szerint bár a formális öltözködés megőrizte a jelentőségét jó néhány – például pénzügyi és jogi – területen, a kreatívabb üzletágakban mostanra inkább egyfajta laza elegancia érvényesül. Ebben az esetben sem mindegy viszont, hogy milyen hatást váltunk ki a potenciális partnerünkből vagy munkáltatónkból a kritikusan fontos első hét másodpercben. Nagy üzletek és karrierek torpanhatnak meg, egyébként jól betartható, csak éppen nem túl közismert megjelenési szabályok figyelmen kívül hagyása miatt. Te ne kövesd el ugyanezt a hibát – Frank Patrícia itt segít!
A globális kutatás eredményeinek év eleji kihirdetése után a PwC nemrég bemutatta a hazai Vezérigazgatói Felmérés adatait is. A számok alapján a magyar cégvezetők optimistábbak a gazdasági kilátásokat illetően, mint külföldi kollégáik, ám árnyalja a képet, hogy saját cégük árbevételére már nem feltétlenül jósolnak növekedést 2024-re. Az olyan kitettségek kapcsán, mint az infláció, a szakképzett munkaerő hiánya vagy akár a klímaváltozás, szintén derűlátóbbnak tűnnek a hazai cégvezetők, igaz, vannak aggodalmak, de izgalmas jóslatok is, például az új technológiai vívmányok bevezetése kapcsán, amelyek mellett nem lehet szó nélkül elmenni. Nem is tesszük: a BizniszPluszban a PwC Hungary szakértőjével, Mezei Szabolccsal elemezzük a legtanulságosabb számokat.
2024. 02. 03., 21:30
epizód: 2024 / 3   |   hossz: 19:22
A Magyar Munkaerő-kölcsönzők Országos Szövetségének elnökével azt elemezzük a BizniszPlusz aktuális epizódjában, hogy hogyan alakíthatja át a toborzási folyamatokat és általában a HR munka világát a mesterséges intelligencia. A szakemberrel megnéztük azt is, milyen szakmai készségek ívelnek fel az AI korszakban, és ennek milyen lenyomatai lesznek érzékelhetők a következő években, sőt, már 2024-ben is. A magyar gazdaságban megjelent külföldi munkavállalók által elindított munkaerőpiaci trendek, valamint a változó minimálbér és bérminimum hatásai szintén szóba kerültek a beszélgetésben. Utóbbiakról kiderült mekkora terhet rónak a magyar vállalkozásokra, és ennek milyen mögöttes okai vannak, a munkaerő termelékenységének alakulásától a tapasztalt kollégák megtartásáért indult küzdelemig.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS