Jóval kevesebb is elég lesz üzemanyagból

2022. 03. 07., 11:57

Vízválasztó volt a K&H Csoport számára a múlt év fenntarthatósági szempontból, elérte ugyanis a klímasemlegességet saját működésében az évekkel ezelőtt megkezdett programnak köszönhetően. A cél elérését segítette többek között, hogy 2021-ben 5,9 millió oldallal kevesebb papírt használt a bankcsoport, ezzel megtakarította 147 háztartás éves áramfogyasztását, és közel 1500 liter vizet is megspórolt. A bank halad tovább a fenntartható és környezetbarát működés felé vezető úton annak érdekében, hogy minimalizálja saját működésében a környezeti terhelést.

Globális és magyarországi szinten is egyre jobban a fókuszba kerül a fenntarthatóság, a környezetvédelem. Erre szükség is van, mert az előrejelzések szerint kopogtat a klímakatasztrófa. A nagyvállalatoknak kötelességük példát mutatni, így tesz már évek óta a magyarországi K&H Csoport is.  A 2021-es év meghatározó volt ebből a szempontból, hiszen elérték saját működésükben a klímasemlegességet.

„A jövőben is kiemelten kezeljük a fenntarthatóságot: a károsanyag-kibocsátás tényleges csökkentése érdekében 2030-ra 80 százalékkal csökkentjük széndioxid-kibocsátását a 2015-ös szinthez képest, jelenleg a cégcsoport 70 százalékos aránynál jár” – mondta Suba Levente, a K&H fenntarthatósági vezetője.

Barátságos számok

A K&H élen jár abban, hogy saját működését fenntarthatóvá formálja. 2021-ben éppen ezért 12 tonna hulladékkal és 254 tonna szelektív hulladékkal kevesebbet „termeltünk” és 2020-hoz képest megtakarítottunk 913 ezer kilowatt áramot, és több mint egymillió liter vizet is” – emelte ki Suba Levente, a K&H fenntarthatósági vezetője.

Fontos lépéseket tett a pénzintézet a mobilitás terén is: saját autóikkal a munkatársak több mint 1 millió kilométerrel kevesebbet tettek meg tavaly. Még egy alacsony – 5 literes – fogyasztású autóval számolva is ez több mint 50 ezer liter üzemanyag megtakarítását jelenti, és azt is, hogy sokkal kevesebb szén-dioxidot bocsátottak ki a K&H autósai.  Ráadásul folyamatban van az autóflotta cseréje is, ennek keretében bővíti a K&H a hibrid autók számát, mára már 200 ilyen autó van a céges flottába.

Még barátságosabb számok, nem kell annyi papír sem

A papír nyugdíjba vonulása is folytatódott 2021-ben: a fenntarthatóságot fókuszba állító fejlesztések eredményeként 2021-ben 5,9 millió nyomtatott oldallal kevesebbet használ a bankcsoport. Ezzel megmenekült 74 tonna fa, a lépéssel meg lehetett takarítani 17 háztartás teljes éves vízfogyasztását, ami majdnem 1500 liter vizet jelent. Majdnem 150 család éves áramfogyasztása is megmaradt, ez szám szerint 325 ezer kilowattnak felel meg. Ráadásul ezzel 27 tonna szén-dioxid nem került a légkörbe.

A K&H Csoportnál a környezettudatosságot szem előtt tartva folyamatban van az országos ügyfélponthálózat energetikai korszerűsítése is.

A rovat támogatója a KAVOSZ Zrt.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025. 04. 03., 15:35
„Ahhoz, hogy zökkenőmentesen beépülhessen a cég működési gyakorlatába az elektronikus számlabefogadás és -kibocsátás, rendszerszinten kell átgondolni a folyamatokat: az elektronikus számla beérkezésétől kezdve a jóváhagyási, könyvelési teendőkön át a szabályos archiválásig” – hangsúlyozza Nyári Zsolt a K-X Consulting ügyvezetője.
2025. 04. 02., 09:05
2025. januárban a nettó átlagkereset Romániában 5328 lej volt, ami a hónap végi lej/forint árfolyammal számolva 436 900 forintot ért; Magyarországon ugyanebben a hónapban a (kedvezmények nélkül számolt) nettó átlagbér 444 300 forint volt.

  Rovathírek: HIPA

A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS