Új támogatási lehetőség nyílik 50 milliárd forint keretösszeggel a leghátrányosabb helyzetű régiókban és a szabad vállalkozási zónákban működő mikro- és kisvállalkozások számára; a GINOP Pluszban meghirdetett pályázati felhívás célja a vidéki vállalkozások versenyképességének növelése.
A cégenként legalább 5 millió és 30 millió forint közötti támogatásra négy régióban – Dél-Alföld, Dél-Dunántúl, Észak-Alföld és Észak Magyarország – mintegy 300 ezer cég lehet jogosult, közel 1300 településen. Az Európai Unió társfinanszírozásával meghirdetett program 50 százalékos vissza nem térítendő támogatást biztosít az érintett területeken működő 50 fő alatti cégeknek. A megítélt támogatás 50 százaléka előlegként lehívható.
A támogatást új eszközök, gépek beszerzéséhez, új technológiák, kapacitások kialakításához, információs technológia (IT) fejlesztéshez, ingatlan beruházáshoz vehetik igénybe venni azok a vállalkozások, amelyek rendelkeznek legalább egy lezárt teljes üzleti évvel, éves átlagos létszámuk legalább 1 fő, és a leghátrányosabb régiókban és a szabad vállalkozási zónák településein tervezik a projektjük megvalósítását.
A Demján Sándor Program részét képező felhívás március 24-én hétfőn jelenik meg, a beadáshoz szükséges program április 24-től lesz elérhető a pályázati honlapon, majd április 29-én 17 órától veszi kezdetét a pályázatok benyújtása. (MTI)
A HIPA munkáját és hazánk befektetési környezetét negyedik alkalommal ismerték el az Annual Investment Meeting éves kongresszusán Dubajban, idén már Európa legjobb befektetési ügynökségeként.
A paksi atomerőmű bővítésének keretében megkezdődött a hatodik blokkhoz szükséges reaktortartály gyártása Oroszországban, és ezzel párhuzamosan az ötödik blokk turbinájának első elemeit is gyártani kezdték Franciaországban – jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.