Hétfő éjfélig lehet jelentkezni a felsőoktatási intézményekbe

2021. 02. 10., 13:30

Még öt napig, jövő hétfő éjfélig lehet jelentkezni a felsőoktatási intézményekbe – hívta fel a figyelmet Hankó Balázs felsőoktatásért felelős helyettes államtitkár szerdán az M1 csatorna és a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című közös műsorblokkjában.

A felvételi eljárásban és a pontszámításban a múlt évi szabályokhoz képest nincs alapvető változás: alapképzésben és az osztatlan képzésben legalább egy emelt szintű érettségi vizsgával kell rendelkezniük a diákoknak.

Az Innovációs és Technológiai Minisztérium helyettes államtitkára arra is emlékeztetett, hogy azok, akik a szeptemberben induló alap-, mester- vagy osztatlan képzések, a felsőoktatási szakképzések valamelyikén szeretnék folytatni tanulmányaikat, jelentkezéseiket kizárólag a felvi.hu oldalon elérhető E-felvételi felületen keresztül nyújthatják be, és azt február 20-áig kell hitelesíteni.

Ingyenesen három, összesen hat képzésre lehet jelentkezni, de mindegyik kiválasztott képzés állami ösztöndíjas és önköltséges formája is megjelölhető.

A megjelölt maximum hat képzés rangsorát áprilisban még lehet módosítani, de újak felvételére már nem lesz mód. Egy jelentkező csak egy helyre vehető fel, mégpedig az általa sorrendbe állítottak közül az első olyanra, amelynél a pontszáma legalább eléri a felvételi ponthatárt.

„Most azt látjuk a felvi.hu-n, hogy a tavalyihoz képest nagyobb az érdeklődés, azt szeretnénk, ha minél többen jelentkeznének” – fogalmazott a helyettes államtitkár.

Hankó Balázs kitért arra is, hogy 2021-26 között több mint 1500 milliárd forintos támogatáshoz juthat a felsőoktatás.

A gazdaság-újraindítási akcióterv során ez a terület lesz „Magyarország lokomotívja” – mondta, hozzátéve: akik most jelentkeznek, tanulmányaik végére egy infrastrukturálisan és képzési keretrendszerében megújult felsőoktatásból léphetnek át, amely jóval több – a gazdasági szereplőkkel közösen megvalósuló – gyakorlati képzési elemmel lesz felvértezve.

A helyettes államtitkár hangsúlyozta: legutóbb száz éve, Klebelsberg Kuno minisztersége idején valósulhatott meg ilyen nagy felsőoktatási fejlesztés, és az elmúlt évek adatait tekintve négyszer annyi uniós fejlesztési forrás áll majd a terület rendelkezésére. (MTI)

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2024. 03. 05., 13:10
Cégcsoportunk már 35 éve van a HR piacon, ahol sokoldalú szolgáltatóként igyekszünk helytállni. Szeretném, ha legalább még ennyi ideig sikeresen tudna működni a cég – mondta az Üzletem.hu-nak Ifj. Vida Péter, a Viapan Group Managing Directora.
2024-03-28 16:10:00
A NAV a digitális megoldásaival szinte azonnal lát mindent, és szinte azonnal közbe is tud avatkozni. Az adóhatóság beavatkozásának két iránya van: vasszigorral fellépni a tudatos adókijátszók ellen, illetőleg támogatni a nem szándékosan tévesztő, alapvetően jogkövető adózókat.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

A digitális technológiák kapcsán jelenleg két uniós rendelet is fontos: az egyik a digitális szolgáltatásokról, a másik a mesterséges intelligencia felhasználásának korlátozásáról szól. Sokáig azt hittük, az óriási tech vállalatok túl nagyra nőttek ahhoz, hogy meg lehessen regulázni a működésüket, Európában azonban – úgy tűnik – mégis sikerül rendeleti keretek közé szorítani, hogy mit tehet vagy épp' nem tehet meg a Facebook, a Snapchat, a TikTok és például a Google kereső. Dr. Baracsi Katalin internetjogász ebben az epizódban átfogó képed ad mind a digitális piacokat, mind pedig a mesterséges intelligencia felhasználását szabályozó uniós rendeletről.
2024. 03. 04., 13:25
epizód: 2024 / 5   |   hossz: 25:08
A home office elterjedésével és a munkához való viszonyunk változásával átalakult a hozzáállásunk az öltözködéshez, pedig a „business look” törvényei állandók, ahogy a kapcsolatépítésben betöltött szerepe is. Frank Patrícia stylist, stílus- és színtanácsadó szerint bár a formális öltözködés megőrizte a jelentőségét jó néhány – például pénzügyi és jogi – területen, a kreatívabb üzletágakban mostanra inkább egyfajta laza elegancia érvényesül. Ebben az esetben sem mindegy viszont, hogy milyen hatást váltunk ki a potenciális partnerünkből vagy munkáltatónkból a kritikusan fontos első hét másodpercben. Nagy üzletek és karrierek torpanhatnak meg, egyébként jól betartható, csak éppen nem túl közismert megjelenési szabályok figyelmen kívül hagyása miatt. Te ne kövesd el ugyanezt a hibát – Frank Patrícia itt segít!
A globális kutatás eredményeinek év eleji kihirdetése után a PwC nemrég bemutatta a hazai Vezérigazgatói Felmérés adatait is. A számok alapján a magyar cégvezetők optimistábbak a gazdasági kilátásokat illetően, mint külföldi kollégáik, ám árnyalja a képet, hogy saját cégük árbevételére már nem feltétlenül jósolnak növekedést 2024-re. Az olyan kitettségek kapcsán, mint az infláció, a szakképzett munkaerő hiánya vagy akár a klímaváltozás, szintén derűlátóbbnak tűnnek a hazai cégvezetők, igaz, vannak aggodalmak, de izgalmas jóslatok is, például az új technológiai vívmányok bevezetése kapcsán, amelyek mellett nem lehet szó nélkül elmenni. Nem is tesszük: a BizniszPluszban a PwC Hungary szakértőjével, Mezei Szabolccsal elemezzük a legtanulságosabb számokat.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS