Egészségügyi mérnök képzés indul szeptemberben a Pécsi Tudományegyetemen (PTE), a program a műszaki és informatikai megoldások orvostudományi alkalmazási lehetőségeinek keresésére épül – tájékoztatta a felsőoktatási intézmény az MTI-t.
A közleményben a műszaki és informatikai kar által, az általános orvostudományi kar együttműködésével indított egészségügyi mérnök program (Biomedical Engineer Program - BEP) előzményeként azt írták, hogy a két intézményegység évek óta hosszú távú kutatási projekteken dolgozik együtt.
A gyakorlatorientált oktatás során egyebek mellett a háromdimenziós képalkotás és tervezés lehetőségeinek vizsgálata, az élő szövetek nyomtatással való előállítása, valamint a mesterséges intelligenciával bíró művégtagok létrehozása kerül majd a középpontba.
A leendő hallgatók több specifikus irány közül is választhatnak, ezek között van a neurorehabilitáció és ember-gép kapcsolat, valamint az orvosi képalkotó eljárások, a 3D-bioprinting és a szövetnyomtatás.
A program mesterfokozatú oklevél megszerzését teszi majd lehetővé és erőteljesen alapoz a hallgatók természettudományi ismereteire. Így elsősorban műszaki, informatikai, orvos- és egészségtudományi, valamint természettudományi szakon végzettek jelentkezésére számítanak.
A biotechnológia és az ahhoz kapcsolódó határterületek a jövő technológiái, a szakemberekre ezen a területen biztos jövő vár - áll a közleményben. (MTI)
Sikeresen megtartotta két Michelin-csillagos minősítését a tatai Platán és a budapesti Stand étterem, további nyolc vendéglátóhely pedig (köztük egy újonnan) egy Michelin-csillagot nyert el idén.
Az előadások több mint negyede a Paks II. atomerőmű-projekttel foglalkozott a Budapesten megrendezett Nukleáris Technikai Szimpóziumon.