Görögországban nagyon nem jó nőként dolgozni, Csehországban viszont szárnyalnak a lehetőségek – derül ki egy felmérésből.
A világ melyik országában a legjobb, illetve a legrosszabb dolgozni? – ezt kutatták, s az eredményről a Forbes.com külsős szerzője számolt be.
Az 57 országból álló rangsor az Internations, a világ legnagyobb expat közösségének éves kérdőíve, az Expat Insider Survey alapján készült, közel 8900, külföldön élő nő válaszainak figyelembevételével. A kérdőívben rákérdeztek többek között a karrierlehetőségekre, munka-magánélet egyensúlyra és a létbiztonságra.
Az utolsó helyen Görögország végzett, az utolsó előttin pedig Olaszország. Mindkét országban a (külföldi) nők több mint fele látja negatívan a karrierlehetőségeit. Görögország egymás után negyedszer szerepel a rangsor végén.
Az idei győztes Csehország lett, 2015 óta 25 helyet javítva végezett a lista élén. A válaszolók szerint jó női munkavállalónak lenni Norvégiában, Dániában, Luxemburgban és Új-Zélandon is. Magyarországon már nem annyira, legalábbis a 45. helyet elnézve.
Kis csapatunk valamennyi tagja száraz januárt tartott. Nagy kérdés volt, milyen borral indítsuk újra ízlelőbimbóink operációs rendszerét február elején.
Miközben hazánkban folyamatos esélylatolgatás zajlik Paks 2 sikeres kivitelezésével kapcsolatban, sokan már azt vetik fel, hogy figyelembe véve hazánk energiaéhségét, valamint azt a tényt, hogy előbb-utóbb Paks 1-et mégiscsak le kell állítani, már rég Paks 3-on kellene gondolkodni – írja Gyurcsik Attila, az Accorde Alapkezelő vezérigazgatója.