A határon túli magyar szakemberekre is számítanak a Paks II. projektben, a magyarnyelvű szakképzőintézményeket ösztönzik arra, hogy igazítsák ehhez képzési palettájukat – mondta a nemzetpolitikáért felelős államtitkár szerdán, a Határtalanul! program tájékoztató körútjának paksi állomásán.
Potápi Árpád elmondta: Süli Jánossal, a térség KDNP-s országgyűlési képviselőjével, a Paks II. projektért felelős miniszterrel, hónapokkal ezelőtt megkezdték az egyeztetést annak érdekében, hogy bevonják a határon túl élő magyar szakembereket a beruházásba.
Nem az a céljuk, hogy elcsábítsák otthonukból a magyarokat, hanem olyan, jó kereseti lehetőséget biztosító munkalehetőséget kínáljanak nekik, ami arra ösztönözi őket, hogy ne Nyugat-Európában dolgozzanak, hanem az anyaországban, közelebb a szülőhelyükhöz – közölte.
Hozzátette: megkeresik a határon túli szakképző intézményeket annak érdekében, hogy a képzési paletta összeállítását hangolják össze a paksi beruházás szakemberigényével.
Kovács Pál, a paksi atomerőmű kapacitásának fenntartásáért felelős államtitkár azt mondta, a paksiaknak nincs szégyenkezni valójuk, ha a határon túl élő magyarokról való gondoskodásról, kapcsolattartásról van szó. Keresik azokat a kapcsolatokat, amelyekkel a szomszédos országokban élő magyar munkavállalókat Paksra tudnánk csábítani dolgozni az atomerőmű bővítésére.
A nyugat-európai projekteken dolgozók elszakadnak családtól, hazától, nyelvtől; őket szeretnék haza hívni, ami lehetőséget teremtene a családok szorosabb kapcsolattartására – tette hozzá. (MTI)
Sikeresen megtartotta két Michelin-csillagos minősítését a tatai Platán és a budapesti Stand étterem, további nyolc vendéglátóhely pedig (köztük egy újonnan) egy Michelin-csillagot nyert el idén.
Az előadások több mint negyede a Paks II. atomerőmű-projekttel foglalkozott a Budapesten megrendezett Nukleáris Technikai Szimpóziumon.