Óriási flottát adtak el a világ első, igazi repülő autójából

Óriási flottát adtak el a világ első, igazi repülő autójából
2024. 04. 03., 13:10

Az eredetileg űrhajózási és repülőgép-alkatrészeket gyártó, török Aviterra nagyértékű afrikai és közel-keleti szerződéseket kötött egy forradalmi jármű, a PAL-V Liberty értékesítésére. Utóbbi holland gyártója egy dubaji ügyfél számára készíti el az első nagy flottát.

„A PAL-V tökéletes eszköz ügyfeleink regionális utazási igényeinek kielégítésére, mivel a repülés és a vezetés kombinációját kínálja. Ez valóban egy olyan innováció, ami megváltoztatja a mobilitást, ahogy azt ma ismerjük” – mutatott rá Mouhanad Wadaa, az Aviterra ügyvezető igazgatója.  A cég legújabb nagy sikere egy dubaji vállalat 100 példányos megrendelése, ami óriási bizalmat jelez, hiszen a PAL-V (personal air and land vehicle) Liberty, ami egy repülőgép és egy autó működő kombinációja, egyelőre nem érhető el a szabadpiacon. Ha eljut addig, akkor viszont méltán viselheti a világ első „igazi repülő autója” címet, vallja az Aviterra, nyilván arra utalva, hogy korábbi hasonló konstrukciókkal ellentétben a PAL-V tényleges engedéllyel rendelkezhet, közúti és légi forgalomban való részvételre egyaránt.

A holland gyártó kétszemélyes járműve rögzített forgószárnnyal és hátsó légcsavarral rendelkezik. Ez a két elem a burkolat köré csukva, illetve alá rejtve található akkor, ha közúti módban használja a sofőr. Szabadidő- és sportcélú vagy üzleti kisrepülőgéppé alakítani nagyjából öt percig tart, könnyű, manuális mozdulatokkal. 

A kocsi üzemmód tekintélyes, 1315 kilométeres szárazföldi hatótávot tud, legfeljebb 160 km/h- sebességgel, míg repülőgépként 400-500 kilométerre jut el, 180 km/h-val, akár 3350 méteres magasságban, és a fel- vagy leszállás csupán 200 méteres kifutópályát igényel.

„A PAL-V lehetővé teszi ügyfeleink számára, hogy a szabályozások betartásával, hosszú távon és biztonságosan FlyDrive-oljanak, a meglévő légi és közúti infrastruktúrát használva – magyarázta Wadaa. A PAL-V jelenleg az egyetlen olyan eszköz a világon, ami a repülést és az autóvezetést egy járműben egyesíti. A piacon egyetlen más szereplő sem kínálja ezt a kombinációt úgy, hogy a közeljövőben képes is leszállítani ilyen járművet.”

 

A Loggia Investment, az Aviterra befektetési ága stratégiai befektetést hajtott végre a PAL-V-ben, és partneri megállapodásokat kötött közel-keleti, illetve afrikai régiókban. A PAL-V vezérigazgatója és alapítója, Robert Dingemanse üdvözölte a partnerséget, és kijelentette: „az Aviterra hatalmas tapasztalattal rendelkezik a repülés területén, érti a tanúsítási folyamatunkat, és kiváló hírnévvel rendelkezik a kereskedelmi repülés iparágában. Erős partnernek bizonyulnak a közel-keleti és afrikai értékesítési, illetve marketingtevékenységünk támogatásához is.”

A PAL-V terve az, hogy világszerte létrehoz regionális irodákat, amelyek a repülő autó értékesítési, karbantartási, képzési és összeszerelési feladatait ellátó központjai lesznek. Dingemanse hozzáfűzte: a következő hónapokban további nagy bejelentésekre készülnek, „fejlesztési és tanúsítványszerzési sikerekről”, amelyek minden kétséget kizáróan megerősítik a vállalat vezető pozícióját a feltörekvő fejlett légi mobilitási piacon.

Gábor János

Főoldali kép: PAL-V

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025. 04. 03., 15:35
„Ahhoz, hogy zökkenőmentesen beépülhessen a cég működési gyakorlatába az elektronikus számlabefogadás és -kibocsátás, rendszerszinten kell átgondolni a folyamatokat: az elektronikus számla beérkezésétől kezdve a jóváhagyási, könyvelési teendőkön át a szabályos archiválásig” – hangsúlyozza Nyári Zsolt a K-X Consulting ügyvezetője.
2025. 04. 02., 09:05
2025. januárban a nettó átlagkereset Romániában 5328 lej volt, ami a hónap végi lej/forint árfolyammal számolva 436 900 forintot ért; Magyarországon ugyanebben a hónapban a (kedvezmények nélkül számolt) nettó átlagbér 444 300 forint volt.

  Rovathírek: HIPA

A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS