Fókuszban az agrárszakképzés

2022. 10. 08., 13:19

Az agráriumban rejlő lehetőségekre hívta fel a figyelmet a „SzakMÁzz!” Pályaválasztási Kiállításon a Közép-magyarországi Agrárszakképzési Centrum.

A „SzakMÁzz!” Pályaválasztási Kiállításon a Közép-magyarországi Agrárszakképzési Centrum az egyetlen agrárszakképzési szereplőként vett részt október 4-5-én.

A Budapest legnagyobb pályaorientációs rendezvényén történő megjelenés célja a mezőgazdasági és élelmiszeripari szakmák népszerűsítése, a pályaválasztó fiatalok tájékoztatása az agrárium vonatkozásában, valamint az agrárszakképző intézményekbe történő beiskolázás elősegítése volt.

Az eseményen élményalapú bemutatkozó programokkal várták a megjelenő pályaválasztás előtt álló tanulókat, szüleiket és az általános iskolai tanárokat, akik komplex információt kaptak a centrum 11 oktatási intézményében elérhető képzési lehetőségekről. A gyakorlati szakképzés előtérbe helyezésével, sikeres szakmai-oktatási projektek prezentálásával: SKILLS, Erasmus+, Nemzeti Tehetségműhely segítették a centrum oktatói és diákjai az érdeklődő tanulókat a pálya- és iskolaválasztásban.

Két nap alatt az élelmiszeripar, a környezetvédelem és vízügy, valamint a mezőgazdaság és erdészet ágazatok szakmáival ismertették meg a résztvevőket élmény alapú, tevékeny és cselekedtető formában: virágkötészet, édességkészítés, vízvizsgálat, földmérés, növényültetés, szaturálás szerepelt a programok között.

A mezőgazdaságban kiemelt fontosságú a pályaorientáció, hiszen folyamatosan szükség van a jól képzett szakemberek új generációira. Ahogy a folyamatos termelés és a minőségi élelmiszerellátás egyre fontosabbá válik, úgy az agrárszakképzés is egyre jobban felértékelődik.

(AM Sajtóiroda)

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2024. 10. 04., 09:04
Az előző hónaphoz viszonyítva 0,5 százalékkal csökkent, az egy évvel korábbitól – a munkanapok számát figyelembe véve – 4,1 százalékkal maradt el az ipari termelés volumene 2024. augusztusban. Az ipari termelés az év első nyolc hónapjában 3,8 százalékkal volt kisebb, mint 2023 azonos időszakában.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a neobankok és a nemzetközi trendek azt erősítik, hogy a mikro-, kis- és középvállalkozások vezetői ne pénzügyi operatív teendőkbe öljék a drága idejüket ahelyett, amihez igazán értenek, az ehhez szükség digitális megoldások hazánkban még nem vagy csak ritkán hozzáférhetőek. Lemák Gábor, a FinTechShow-t szervező FinTech Group társalapítója ezért tartja fontosnak, hogy a rendezvényükön megvizsgálhatják: ki, hogyan és mit tehet azért, hogy a mikrovállalkozások és kkv-k pénzügyei sokkal egyszerűbben intézhetőek legyenek. Rá is mutatott néhány olyan digitális gyakorlatra, ami kellően jövőbe mutató ahhoz, hogy a hazai vállalkozások is alkalmazzák végre.
A vendéglátóipari vezetők részéről a feladatok delegálásának hiánya az egyik legsúlyosabb probléma, ami miatt nehezen áll talpra az ágazat a COVID utáni években. Továbbra is érezteti hatását, hogy a pandémia szétverte a jól kialakult szakmai közösségeket, a vendéglátósok már nem vagy alig járnak össze eszmecserére és a tudás átadására, amiből pedig kölcsönösen, mindenki profitálhatna. Persze erre a helyzetre is van megoldás: hozzá kell látni a céges mikroközösségek, aztán a nagyobb együttműködések felépítéséhez – osztotta meg a BizniszPlusz csatornával Gréczi Szilárd, a Skill Trade operatív és projektmenedzsere.
A legtöbb munkavállaló nem díjazná, ha a home office határait szűkebbre szabná a munkahelyük, de a felük csak emiatt azért nem mondana fel – legalábbis rögtön. A cégek nem kapkodnak a keretek módosításával, amit valószínűleg jól tesznek, pedig az alkalmazottakat aligha érné váratlanul. Milyen arányban morzsolódnának le a dolgozók a távmunka elvételével? Milyen előnyeit és hátrányait érzik a pandémiából örökölt gyakorlatnak napjainkban? A Profession.hu felmérte, Dencső Blanka piackutatási és üzletfejlesztési szakértő pedig összefoglalta, mire érdemes számítani home office fronton a közeljövőben.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS