Új közép-európai vezető az EIT InnoEnergynél

Új közép-európai vezető az EIT InnoEnergynél
2022. 06. 21., 18:27

Marcin Wasilewski, Lengyelország egyik legeredményesebb energiaipari szakembere csatlakozott az EIT InnoEnergy csapatához. A vállalat közép-európai régiójának vezetését vette át a korábbi regionális igazgatótól, Jakub Milertől, aki az EIT InnoEnergy portfoliójába tartozó, többek közt elektromos autók számára LFP akkumulátorokat gyártó szerbiai ElevenEs-nél folytatja a pályafutását.

Marcin Wasilewski 15 éve dolgozik az energiaipar területén. Az ABB-nél 2018 óta a lengyel, a cseh és a magyar energetikai, illetve nehézipari ágazatok irányításáért felelt. Az ABB előtt a PKN ORLEN-nél az energiatermelési ágazat kialakítását bízták rá. Mindezzel párhuzamosan az Anwil felügyelőbizottságának elnöke és a Baltic Power elnöke volt.

Diplomáit a floridai Atlantic Egyetemen, a Varsói Műszaki Egyetemen és a Harvard Egyetemen megszerző szakember 2018 óta az Energia Világtanács lengyel bizottságának tagja. 2006-ban pedig MBA fokozatot szerzett a Bradfordi Egyetemen.

„A zöld átmenet izgalmas kihívásokkal jár. A Fit for 55 vagy REPowerEU keretén belül javasolt szabályozást érintő változások ösztönzik az innovációs munkát. Az EIT InnoEnergy ezeknek az fejlesztéseknek az élén áll és vezető európai befektetőként előremutató, fenntartható energiaprojekteket támogat. Ebben a folyamatban Közép- és Kelet-Európa előtt sok lehetőség nyílik, köszönhetően annak, hogy a régió hatalmas potenciállal rendelkezik ezen a területen” – mondta Marcin Wasilewski, akinek ebben a pozícióban a legfőbb feladata az EIT InnoEnery portfoliójába tartozó vállalatok termékeinek, szolgáltatásainak kereskedelmi hasznosítása, illetve az újabb befektetők bevonása lesz a közép-európai piacokon.

Régiónkban az EIT InnoEnergy olyan vállalatok részvényese, mint a Skeleton Technologies, amely észt vállalkozásként a közlekedési szektor és az ipar számára gyártott szuperkondenzátorokra fókuszál. A kávéhulladékot zöld energiává és ökotermékké átalakító lengyel EcoBean, amely egy biofinomító beindítását célozta meg. Az EIT InnoEnergy portfóliójába tartozik a napelemes tetőket gyártó Sunroof, az energiatárolási megoldást gyártó magyar HeatVentors, valamint a közreműködésével jött létre a Magyar Akkumulátoripari Stratégia, illetve jelenleg is dolgozik a magyarországi akkumulátoripari képzések elindításán.

Tízéves működése során az EIT InnoEnergy több mint 560 millió eurót fektetett be a gazdaság zöld átalakításával foglalkozó, induló vállalkozásaiba, illetve innovációs projektjeibe. Az energiatárolás, az ipari zöld hidrogén, valamint az napenergia-technológiák területén keresik az új megoldásokat. Eddig 480 innovatív vállalkozás részesült az EIT InnoEnergy befektetésében, amelyek összesített várható bevétele 2030-ra meghaladja a 72,8 milliárd eurót.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025. 01. 13., 14:40
A tavalyi a hazai turizmus új rekordéve, soha ennyien nem utaztak Magyarországra külföldről, soha nem pihent ennyi hazai vendég az országhatáron belül és soha nem keletkezett ennyi bevétel a szálláshelyeken – mondta Guller Zoltán, a Magyar Turisztikai Ügynökség elnöke a turizmus 2024. évi előzetes eredményeit értékelő sajtótájékoztatón.
2025. 01. 13., 20:10
A családi vállalkozások tulajdonosainak jelentős része tisztában van tulajdonának értékével, és többen fontolóra vették már azt is, hogy a jövőben értékesítik cégüket. Egy piaci tranzakció előkészítése rendkívül összetett és időigényes folyamat, amelyhez szükség van megfelelő szakértelemre is. A K&H szakértői szerint az előkészületeket érdemes már évekkel a tényleges eladás előtt elkezdeni.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Az amerikai vállalat éppen Budapesten nyitott irodát, hogy a magyar fővárosból kiindulva Európában és Ázsiában is terjessze a forradalmi alumínium-újrahasznosító technológiáját. Az Austin AI Europe a kontinens klímacéljai felé lökdösi mindazokat a gyártókat, akik nem csak a szén-dioxid-kibocsátást, hanem a költségeket is visszafognák – közvetlenül hulladékból származó, azonnal feldolgozható alumínium újrahasznosításával. A részben vagy egészben a timföldgyártást is kiváltó megoldást a cég hazai munkatársai, Demmer Dóra és Cholnoky Miklós mutatták be a BizniszPlusznak. Ismerje meg közelebbről a fenntartható alumíniumgyártás úttörő rendszerét, amely Magyarországról folytatja útját a világhír felé!
2024. 12. 17., 10:35
epizód: 2024 / 24   |   hossz: 27:58
A 2025-ös évre vonatkozó adócsomag változásai minden vállalkozást érintenek, és komoly átalakulás küszöbén állnak a NAV digitális megoldásai is, amelyekben már szerepet kap a mesterséges intelligencia. Farkas Gábor, a PwC Magyarország adó- és jogi tanácsadási üzletágának vezetője részletesen beszélt a BizniszPlusznak az adórendszert érintő új szabályokról, az áfabevallások digitális jövőjéről és az adótanácsadás fejlődési irányairól. Ezek a nagyvállalatok és a kkv-k mellett a könyvelői és adótanácsadói szakmára is hatással lesznek, érdemes tehát meghallgatni a szakértő értékelését és tanácsait.
2024. 12. 04., 12:30
epizód: 2024 / 23   |   hossz: 20:22
A PwC Magyarország által, a Publicis Groupe Hungary megrendelésére készült kutatás szerint a Black Friday a korábbi 1–2 napról mára hosszabb kampányidőszakká nőtte ki magát. A vásárlók jelentős részét ennek ellenére nem befolyásolja az akciókkal teli esemény, az emberek egyre jobban hajlanak a tervezett vásárlásra, ahelyett, hogy hirtelen ingerek hatására költenének. Horváth Rita, a Publicis Groupe Hungary Chief Media Officere részletesen bemutatja, hogy mennyire elégedettek a vásárlók a promóciókkal, mennyire népszerűek a körükben a külföldi webshopok vagy éppen maga az online vásárlás, és hogy milyen körülmények miatt maradhatnak távol az év végi akcióktól.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS