Új közép-európai vezető az EIT InnoEnergynél

Új közép-európai vezető az EIT InnoEnergynél
2022. 06. 21., 18:27

Marcin Wasilewski, Lengyelország egyik legeredményesebb energiaipari szakembere csatlakozott az EIT InnoEnergy csapatához. A vállalat közép-európai régiójának vezetését vette át a korábbi regionális igazgatótól, Jakub Milertől, aki az EIT InnoEnergy portfoliójába tartozó, többek közt elektromos autók számára LFP akkumulátorokat gyártó szerbiai ElevenEs-nél folytatja a pályafutását.

Marcin Wasilewski 15 éve dolgozik az energiaipar területén. Az ABB-nél 2018 óta a lengyel, a cseh és a magyar energetikai, illetve nehézipari ágazatok irányításáért felelt. Az ABB előtt a PKN ORLEN-nél az energiatermelési ágazat kialakítását bízták rá. Mindezzel párhuzamosan az Anwil felügyelőbizottságának elnöke és a Baltic Power elnöke volt.

Diplomáit a floridai Atlantic Egyetemen, a Varsói Műszaki Egyetemen és a Harvard Egyetemen megszerző szakember 2018 óta az Energia Világtanács lengyel bizottságának tagja. 2006-ban pedig MBA fokozatot szerzett a Bradfordi Egyetemen.

„A zöld átmenet izgalmas kihívásokkal jár. A Fit for 55 vagy REPowerEU keretén belül javasolt szabályozást érintő változások ösztönzik az innovációs munkát. Az EIT InnoEnergy ezeknek az fejlesztéseknek az élén áll és vezető európai befektetőként előremutató, fenntartható energiaprojekteket támogat. Ebben a folyamatban Közép- és Kelet-Európa előtt sok lehetőség nyílik, köszönhetően annak, hogy a régió hatalmas potenciállal rendelkezik ezen a területen” – mondta Marcin Wasilewski, akinek ebben a pozícióban a legfőbb feladata az EIT InnoEnery portfoliójába tartozó vállalatok termékeinek, szolgáltatásainak kereskedelmi hasznosítása, illetve az újabb befektetők bevonása lesz a közép-európai piacokon.

Régiónkban az EIT InnoEnergy olyan vállalatok részvényese, mint a Skeleton Technologies, amely észt vállalkozásként a közlekedési szektor és az ipar számára gyártott szuperkondenzátorokra fókuszál. A kávéhulladékot zöld energiává és ökotermékké átalakító lengyel EcoBean, amely egy biofinomító beindítását célozta meg. Az EIT InnoEnergy portfóliójába tartozik a napelemes tetőket gyártó Sunroof, az energiatárolási megoldást gyártó magyar HeatVentors, valamint a közreműködésével jött létre a Magyar Akkumulátoripari Stratégia, illetve jelenleg is dolgozik a magyarországi akkumulátoripari képzések elindításán.

Tízéves működése során az EIT InnoEnergy több mint 560 millió eurót fektetett be a gazdaság zöld átalakításával foglalkozó, induló vállalkozásaiba, illetve innovációs projektjeibe. Az energiatárolás, az ipari zöld hidrogén, valamint az napenergia-technológiák területén keresik az új megoldásokat. Eddig 480 innovatív vállalkozás részesült az EIT InnoEnergy befektetésében, amelyek összesített várható bevétele 2030-ra meghaladja a 72,8 milliárd eurót.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Egyetlen vállalkozás sem építi fel önmagát, és a legfőbb erőforrása a vezető, aki – pláne egy új üzlet megalapozása közben – sajátos támogatást igényel. A többféle vállalkozás- és vezetőfejlesztő tréninget szervező SEED Alapítvány az ügyvezető igazgató szerint még frissebb módszerekkel, gyakorló vállalkozókkal mentorálja a kezdőket. Lakatosné Lukács Zsuzsanna ebben az epizódban világít rá, hányféle teendő van egy üzleti ötlettel, mire az működő vállalkozássá alakul. Ezen az úton tereli végig az újdonsült cégeket a RajtUp programjuk is.
Ebben az epizódban Pataki Tamás, a Canon Business Development Managere segítségével mutatjuk be, hogy milyen eszközök és mesterséges intelligencia megoldások lehetnek az orvosok segítségére – már nem is a jövőben, hanem akár napjainkban. Az elöregedő társadalmakban egyre több pácienst kell ellátnia az egészségügynek, így olyan technológiák nélkül, amiket például a Canon Medical Solutions képalkotó rendszerei nyújtanak, egyre nehezebb megfelelő számú és pontosságú diagnózist felállítani. De mi köze mindennek a ReCaptcha internet-felhasználó azonosításhoz és az önvezető autókhoz? Ez is kiderül a beszélgetésből.
2023. 10. 25., 09:33
epizód: 2023 / 16   |   hossz: 24:08
Az országos munkaerőhiány nagyon jól leszűkíthető adott gazdasági szegmensekre, és nem feltétlenül az elvándorlás okozza - mondta a BizniszPlusz podcastnak Somodi Bettina. A Beck and Partners nemzetközi HR tanácsadó cég üzletágvezetője szerint egy jó szabályozással a külföldi munkavállalók is szépen belesimulhatnának a rendszerbe, és kellenek, mert a nehéz fizikai munkahelyeket a magyarok már évek óta nem töltik be. A szakemberrel azt is megfejtettük, miért és milyen szempontok fontosak a ma már jóval bátrabban váltó munkaerőnek, különösen a fiataloknak.

  Rovathírek: GUSTO

A gamay a jelek szerint 129-szer izgalmasabb fajta a portugizinél, még akkor is, ha anno Merész Fülöp, Burgundia hercege hitvány fajtának titulálta és irtotta, mintha gyomnövény volna.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS