Az előző hónaphoz képest átlagosan 1,7 százalékkal emelkedtek az ipari termelői árak 2024 novemberében az Európai Unióban, de így is 1,1 százalékkal az egy évvel korábbi szint alatt maradtak.
Az Eurostat tájékoztatása szerint a továbbfelhasználásra termelő ágazatokban átlagosan 0,2 százalékkal csökkentek az árak éves összevetésben, az energia 4,8 százalékkal lett olcsóbb, míg a beruházási javak gyártói 1,5 százalékkal, a tartós fogyasztási cikkek gyártói 0,5 százalékkal, a nem tartós fogyasztási cikkek gyártói 1,9 százalékkal adták drágábban termékeiket, mint 2023 novemberében. (Az éves árcsökkenés az energiaárak mérséklődésének tudható be, az energiaszektoron kívül átlagosan 0,9 százalékkal emelkedtek az árak.)
A tagállamok közül (a belföldi értékesítésben) a legnagyobb éves termelőiár-csökkenést Szlovákiában (mínusz 18,4 százalék), Luxemburgban (mínusz 6,6 százalék) és Franciaországban (mínusz 5,2 százalék) regisztrálták. A skála másik végén Írország áll, ahol 5,4 százalékos volt az átlagos drágulás; a „dobogós helyeket” Dánia és Magyarország szerezte meg „holtversenyben”, 3,2 százalékos emelkedéssel.
Szokásos évzáró összegzésünk következik.
A tartály legösszetettebb formájú csonkzónái elkészültek; a csonkgyűrűk és a további fő elemek egyenként elvégzett minőségügyi átvétele után azok további megmunkálására és a tartály összeállítására az AEM-Technologies volgodonszki gyárában kerül sor.