Az EU-ban átlagosan 1,1 százalékkal csökkentek, Magyarországon 3,2 százalékkal emelkedtek az ipari árak 2024 novemberében

2025. 01. 08., 13:10

Az előző hónaphoz képest átlagosan 1,7 százalékkal emelkedtek az ipari termelői árak 2024 novemberében az Európai Unióban, de így is 1,1 százalékkal az egy évvel korábbi szint alatt maradtak.

Az Eurostat tájékoztatása szerint a továbbfelhasználásra termelő ágazatokban átlagosan 0,2 százalékkal csökkentek az árak éves összevetésben, az energia 4,8 százalékkal lett olcsóbb, míg a beruházási javak gyártói 1,5 százalékkal, a tartós fogyasztási cikkek gyártói 0,5 százalékkal, a nem tartós fogyasztási cikkek gyártói 1,9 százalékkal adták drágábban termékeiket, mint 2023 novemberében. (Az éves árcsökkenés az energiaárak mérséklődésének tudható be, az energiaszektoron kívül átlagosan 0,9 százalékkal emelkedtek az árak.)

A tagállamok közül (a belföldi értékesítésben) a legnagyobb éves termelőiár-csökkenést Szlovákiában (mínusz 18,4 százalék), Luxemburgban (mínusz 6,6 százalék) és Franciaországban (mínusz 5,2 százalék) regisztrálták. A skála másik végén Írország áll, ahol 5,4 százalékos volt az átlagos drágulás; a „dobogós helyeket” Dánia és Magyarország szerezte meg „holtversenyben”, 3,2 százalékos emelkedéssel.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025. 01. 08., 22:05
Az elmúlt fél évben több mint egymilliárd műanyag palackot, fémdobozt és üveget váltottak vissza Magyarországon; karácsony és újév között több napon is 10 millió felett volt a napi visszaváltások száma, amivel megdőlt az augusztusi 8 milliós rekord – tájékoztatott a MOHU.
2025-01-07 22:45:00
Erősen indult az év a lakáspiacon az ingatlan.com adatai szerint. 2024 utolsó és 2025 első napjaiban – december 27. és január 5. között – éves összevetésben 8 százalékkal nőtt az eladó lakóingatlanok iránti érdeklődések száma, a két évvel ezelőtti szintet pedig 28 százalékkal haladja meg.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Az amerikai vállalat éppen Budapesten nyitott irodát, hogy a magyar fővárosból kiindulva Európában és Ázsiában is terjessze a forradalmi alumínium-újrahasznosító technológiáját. Az Austin AI Europe a kontinens klímacéljai felé lökdösi mindazokat a gyártókat, akik nem csak a szén-dioxid-kibocsátást, hanem a költségeket is visszafognák – közvetlenül hulladékból származó, azonnal feldolgozható alumínium újrahasznosításával. A részben vagy egészben a timföldgyártást is kiváltó megoldást a cég hazai munkatársai, Demmer Dóra és Cholnoky Miklós mutatták be a BizniszPlusznak. Ismerje meg közelebbről a fenntartható alumíniumgyártás úttörő rendszerét, amely Magyarországról folytatja útját a világhír felé!
2024. 12. 17., 10:35
epizód: 2024 / 24   |   hossz: 27:58
A 2025-ös évre vonatkozó adócsomag változásai minden vállalkozást érintenek, és komoly átalakulás küszöbén állnak a NAV digitális megoldásai is, amelyekben már szerepet kap a mesterséges intelligencia. Farkas Gábor, a PwC Magyarország adó- és jogi tanácsadási üzletágának vezetője részletesen beszélt a BizniszPlusznak az adórendszert érintő új szabályokról, az áfabevallások digitális jövőjéről és az adótanácsadás fejlődési irányairól. Ezek a nagyvállalatok és a kkv-k mellett a könyvelői és adótanácsadói szakmára is hatással lesznek, érdemes tehát meghallgatni a szakértő értékelését és tanácsait.
2024. 12. 04., 12:30
epizód: 2024 / 23   |   hossz: 20:22
A PwC Magyarország által, a Publicis Groupe Hungary megrendelésére készült kutatás szerint a Black Friday a korábbi 1–2 napról mára hosszabb kampányidőszakká nőtte ki magát. A vásárlók jelentős részét ennek ellenére nem befolyásolja az akciókkal teli esemény, az emberek egyre jobban hajlanak a tervezett vásárlásra, ahelyett, hogy hirtelen ingerek hatására költenének. Horváth Rita, a Publicis Groupe Hungary Chief Media Officere részletesen bemutatja, hogy mennyire elégedettek a vásárlók a promóciókkal, mennyire népszerűek a körükben a külföldi webshopok vagy éppen maga az online vásárlás, és hogy milyen körülmények miatt maradhatnak távol az év végi akcióktól.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS