A magyar ipar kitörési lehetőségeit vázolta Gazsi Attila, a VOSZ elnökhelyettese a Behaviour Magazinnak.
„Magyarországon egyre nagyobb beruházások történnek az e-mobilitásban, különösen az akkumulátorgyárak és a zöld technológiák terén, amelyek jelentős exportpotenciált kínálnak. Ugyanilyen lehetőség van a zöld technológiák és megújuló energiaforrások kapcsán is” – fogalmazott Gazsi Attila, a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének (VOSZ) elnökhelyettese a Behaviour Magazinnak nyilatkozva. Véleménye szerint, a mesterséges intelligencia és az adatelemzés által kínált megoldásokat, valamint a big data technológiákat is egyre több vállalat alkalmazza, amelyek nemcsak a termelékenységet javíthatják, de segíthetnek a gyors és hatékony üzleti döntéshozatalban, a munkaerőpiaci trendek előrejelzésében is.
Az elnökhelyettes úgy látja, hogy a telemedicina terén jelentős versenytársai lehetünk Nyugat-Európának, miután ez a Covid-világjárvány után kiemelten fontos lett. A VOSZ tagok közötti felmérés is bizonyítja ezt, hiszen számos olyan magyar tulajdonú cég dolgozik, amelyek már most alkalmasak egy-egy nemzetközi beszállítói lánc részévé válni.
Stabil munkahelyek jöhetnének létre az élelmiszer-feldolgozásban és az ahhoz kapcsolódó ellátási láncokban. „Innovatív feldolgozási módszerekkel az élelmiszeripar az egyik kitörési pont és valójában a túlélés záloga lehet a magyar ipar számára” – emelte ki Gazsi Attila.
„A megújuló energiaforrások egyre nagyobb jelentőséget kapnak a fenntarthatósági törekvések miatt. Ilyen erőművek telepítése elsősorban vidéken lehetséges, működtetésük folyamatos munkaerőt igényel. Oktatási programokkal kombinálva képzett szakembereket vonzhat, de a helyieknek is biztosíthat képzést” – mondta a VOSZ elnökhelyettese.
A SALT Budapest alapvető filozófiája a hagyományos magyar konyha újragondolása. Tóth Szilárd séf és csapata olyan régi recepteket és technikákat elevenít fel, amelyek évtizedekkel, sőt évszázadokkal ezelőtt jellemezték a magyar vidéki konyhát.
A Nemzetközi Atomenergia Ügynökség és az ukrán hatóságok tájékoztatása alapján az elmúlt két hónapban sem csökkent az ukrán energia-infrastruktúrát ért támadások száma. A támadások közvetlenül nem érintik az ukrajnai atomerőművek nukleáris biztonságát, azonban megzavarhatják működésüket.