Uniós támogatással indít kkv-támogató programot az NKFIH

2025. 01. 15., 06:55
Címkék

Szakmai fejlesztésre, újításra, a gazdasági kapcsolatok és a kutatási területek bővítésére ösztönzi a mikro-, kis- és közepes vállalkozásokat a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFIH) új projektje.

A hivatal közleménye szerint a „KFI ökoszisztéma építése célzott kutatás-fejlesztési és innovációs szolgáltatások nyújtásával és a vállalkozói tényfeltárási folyamat működtetésével” nevű GINOP Plusz projekt a Széchenyi Terv Plusz programban valósul meg ötmilliárd forint vissza nem térítendő európai uniós támogatással és a magyar állam társfinanszírozásával.

A projektet az NKFI Hivatal és a Nemzeti Innovációs Ügynökség konzorciuma valósítja meg, befejezésének tervezett időpontja 2029. június 30. A projekt célja a teljesítmény és versenyképesség erősítése, valamint a gazdasági partnerszervezetek tudásmegosztásának támogatása, hozzáférhető tudásbázis létrehozása hazai és nemzetközi környezetben is. Mindezek jegyében olyan innovációs szolgáltatások és intézkedések kialakítása és bevezetése a cél, amelyek következtében egyre több magyar vállalkozás kapcsolódik be a kutatási, fejlesztési folyamatokba, újítja meg üzleti gyakorlatát, bővíti belföldi vagy nemzetközi kapcsolati hálóját, tudásbázisát. A kieelt projekt közvetlen célcsoportjai a már innovatív módon működő vállalkozások, a projekt megvalósításának köszönhetően innovatívvá váló vállalkozások, és az induló-, vagy korai fázisú mikro-, kis- és közepes vállalkozások.

A projekt mindehhez egyebek között projektfejlesztési és információs szolgáltatásokkal, szakmai támogatással, a kutatásra alkalmas szervezetek, intézmények felmérésével járul hozzá. Emellett országszerte innovációs roadshow-kra és szakmai fórumokra is hívják a gazdasági és kutatási szféra szereplőit.

A projekt támogatja az innovatív vállalkozások nemzetközi piacra lépését, a nemzetközi kutatásfejlesztési együttműködések előkészítését, ezek eredményének hasznosítását. Ennek következtében a mikro-, kis- és közepes vállalkozások várhatóan több kutatási és fejlesztési projektet indíthatnak el, és valósíthatnak meg, erősödik a cégek és a kutatói szféra közötti kapcsolat, újabb hazai és nemzetközi szintű együttműködések, partnerkapcsolatok alakulnak ki.

A projektről bővebb információ a www.nkfih.gov.hu és a www.niu.hu oldalon érhető el.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025-01-13 20:10:00
A családi vállalkozások tulajdonosainak jelentős része tisztában van tulajdonának értékével, és többen fontolóra vették már azt is, hogy a jövőben értékesítik cégüket. Egy piaci tranzakció előkészítése rendkívül összetett és időigényes folyamat, amelyhez szükség van megfelelő szakértelemre is. A K&H szakértői szerint az előkészületeket érdemes már évekkel a tényleges eladás előtt elkezdeni.
2025-01-13 18:50:00
A klímagázokról szóló 2024. évi LXXXVII. törvényben foglalt módosítások hatálybalépésével megváltozik az energiahatékonysági kötelezettségi rendszer. Az energiahatékonyságról szóló törvény módosításai az EKR kötelezettjei számára megemelik a végső felhasználók körében elérendő megtakarítás mértékét, érintik az energetikai auditra kötelezettek körét és előírják a hitelesített energia-megtakarítások közzététel előtti, Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal általi előzetes ellenőrzését is. A vállalatokat érintő legfontosabb változásokat a Deloitte Legal ügyvédjei vették számba.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Az amerikai vállalat éppen Budapesten nyitott irodát, hogy a magyar fővárosból kiindulva Európában és Ázsiában is terjessze a forradalmi alumínium-újrahasznosító technológiáját. Az Austin AI Europe a kontinens klímacéljai felé lökdösi mindazokat a gyártókat, akik nem csak a szén-dioxid-kibocsátást, hanem a költségeket is visszafognák – közvetlenül hulladékból származó, azonnal feldolgozható alumínium újrahasznosításával. A részben vagy egészben a timföldgyártást is kiváltó megoldást a cég hazai munkatársai, Demmer Dóra és Cholnoky Miklós mutatták be a BizniszPlusznak. Ismerje meg közelebbről a fenntartható alumíniumgyártás úttörő rendszerét, amely Magyarországról folytatja útját a világhír felé!
2024. 12. 17., 10:35
epizód: 2024 / 24   |   hossz: 27:58
A 2025-ös évre vonatkozó adócsomag változásai minden vállalkozást érintenek, és komoly átalakulás küszöbén állnak a NAV digitális megoldásai is, amelyekben már szerepet kap a mesterséges intelligencia. Farkas Gábor, a PwC Magyarország adó- és jogi tanácsadási üzletágának vezetője részletesen beszélt a BizniszPlusznak az adórendszert érintő új szabályokról, az áfabevallások digitális jövőjéről és az adótanácsadás fejlődési irányairól. Ezek a nagyvállalatok és a kkv-k mellett a könyvelői és adótanácsadói szakmára is hatással lesznek, érdemes tehát meghallgatni a szakértő értékelését és tanácsait.
2024. 12. 04., 12:30
epizód: 2024 / 23   |   hossz: 20:22
A PwC Magyarország által, a Publicis Groupe Hungary megrendelésére készült kutatás szerint a Black Friday a korábbi 1–2 napról mára hosszabb kampányidőszakká nőtte ki magát. A vásárlók jelentős részét ennek ellenére nem befolyásolja az akciókkal teli esemény, az emberek egyre jobban hajlanak a tervezett vásárlásra, ahelyett, hogy hirtelen ingerek hatására költenének. Horváth Rita, a Publicis Groupe Hungary Chief Media Officere részletesen bemutatja, hogy mennyire elégedettek a vásárlók a promóciókkal, mennyire népszerűek a körükben a külföldi webshopok vagy éppen maga az online vásárlás, és hogy milyen körülmények miatt maradhatnak távol az év végi akcióktól.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS