Hat kategóriában díjazta pénzügyi partnereit az EXIM

2020. 06. 15., 13:00

Magyar Export-Import Bank Zrt. és a Magyar Exporthitel Biztosító Zrt. intézménypárosa idén is díjazta együttműködő pénzügyi partnereit, az elmúlt év közös sikerei és eredményei alapján – közölte hétfőn a pénzintézet.

A 2019-es év sikeres munkájának elismeréséül a közlemény szerint idén hat kategóriában adtak díjat a pénzintézeti partnereknek. Az Év Bankja 2019 címet a Raiffeisen Bank Zrt.-nek ítélték oda, amely a tavalyi évben a legnagyobb volumenben helyezett ki Eximbank által biztosított forrást a magyar vállalati szektornak.

Az év kkv-finanszírozója 2019 elismerésben az MKB Bank Zrt. részesült, a kkv szegmens részére folyósított legmagasabb, 2019-es finanszírozási volumenért. Az év lízing cége 2019 a Budapest Lízing Zrt. lett, amely – 2018-hoz hasonlóan – tavaly is a legkiemelkedőbb eredményt érte el a refinanszírozott lízing ügyletek kihelyezésében.

A Mehib 2019 díjat a Takarékbank Zrt. vette át, az EXIM exportvevő-biztosítási szolgáltatásainak alkalmazásában, és így a magyar exportőrök nemzetközi színvonalon nyújtott pénzügyi kiszolgálásban végzett törekvéseiért.

Az EXIM díj 2019-et az UniCredit Bank Hungary Zrt. nyerte el, amely az elmúlt évek munkájának eredményeképpen a legnagyobb volumenű refinanszírozott EXIM portfóliót kezelte 2019 végén.

Az Urbán Zoltán díjban, amely az EXIM 2017-ben elhunyt vezérigazgatójának emlékére, az ő szellemiségének továbbvitelére alapított, az év exportbankárjának dedikált egyéni díj, Sára László, a Budapest Bank Zrt. támogatott finanszírozások csoportvezetője részesült, az EXIM refinanszírozott konstrukcióinak sikereiben végzett egyéni tevékenységért és személyes hozzájárulásáért. (MTI)

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

A legtöbb munkavállaló nem díjazná, ha a home office határait szűkebbre szabná a munkahelyük, de a felük csak emiatt azért nem mondana fel – legalábbis rögtön. A cégek nem kapkodnak a keretek módosításával, amit valószínűleg jól tesznek, pedig az alkalmazottakat aligha érné váratlanul. Milyen arányban morzsolódnának le a dolgozók a távmunka elvételével? Milyen előnyeit és hátrányait érzik a pandémiából örökölt gyakorlatnak napjainkban? A Profession.hu felmérte, Dencső Blanka piackutatási és üzletfejlesztési szakértő pedig összefoglalta, mire érdemes számítani home office fronton a közeljövőben.
2024. 08. 16., 22:15
epizód: 2024 / 16   |   hossz: 22:09
Az Edinburgh-i Egyetem magyar docense nem csak azt mesélte el, hogyan vezetett az útja egy hazai egyetemről a tengerentúli Caltech-re, majd Skóciába, hanem azt is, hogy jelenlegi kutatási területe ígéretes jövőképet fest a szív- és érrendszeri betegek hatékonyabb gyógyítása számára. A kémiai és biomérnök tudós egy pakisztáni kollégájával együtt fejlesztett 3D nyomtatással készülő véreret, aminek még az alapanyagát is ők állítják elő, olcsó nyersanyagokból. A forradalmi megoldás véglegesítéséhez nemzetközi együttműködésre is nyitott tudósok szerint a találmányuk egy napon humán betegekbe is beültethető lesz, jelentősen csökkentve a fertőzések veszélyét és gyorsítva a felépülést.
Hosszútávon döbbenetesen kevés cég éli túl a generációváltást. A lehetséges megoldásokról kritikusan fontos beszélni ezekben az években, amikor nagyon nagy létszámú hazai vállalatvezető éri el a nyugdíjkorhatárt, és nem biztos, hogy van koncepciója a gyeplő átadására. Laczkó Péter, a Lawrence & Bennet tulajdonos-vezérigazgatója bemutatja, milyen alapvető stratégiákat kell alkalmazni, hogy megmeneküljenek az évtizedek alatt felépített családi vállalkozások és az élethosszig végzett munkával összeszedett örökségek. A szakembernek arra is van válasza, hogy milyen módon folytassa a munkát egy cég, ha a leköszönő vezetőt már biztosan nem követi családtag.

  Rovathírek: GUSTO

Ruprecht Lászlóval, a Stílusos Vidéki Éttermiség elnökével beszélgettünk egyebek között arról, miért érdemes ellátogatni szeptember 14-15-én Tatára, a SVÉT legnagyobb rendezvényére.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS