Fekete Csabát nevezték ki a CIB Lízing új vezérigazgatójának

2019. 04. 15., 15:30

Április közepétől új vezérigazgató irányítja a CIB Lízinget. Fekete Csaba főként a banki keresztértékesítésen és a vendorfinanszírozáson keresztül erősítené tovább a cég pozícióit.

A pénzügyi szolgáltatói piacon szerezte majdnem 25 éves szakmai tapasztalatát Fekete Csaba. A közgazdasági és jogi végzettségű szakember az elmúlt nyolc évben a De Lage Landen, majd a PEAC Pénzügyi Lízing Zrt. ügyvezető igazgatójaként felelt a stratégiai és operatív irányításért – olvasható a CIB Bank közleményében.

Az azelőtti hat évben hasonló pozíciót töltött be a Credigen Bank, valamint a K&H Lízing élén, ezt megelőzően pedig már dolgozott a CIB Lízingben: 1999 és 2003 között a flottafinanszírozás és az operatív lízing tevékenység kialakításáért, irányításáért és fejlesztéséért felelt, miután öt évig dolgozott ugyanitt gépjárműértékesítési területen.

„Elsődleges vezetői célomnak tekintem, hogy a magyar lízingpiac egyik meghatározó vállalatának piaci pozíciói tovább erősödjenek” – nyilatkozta az új vezérigazgató, aki szerint erre elsősorban a banki keresztértékesítés, a vendorfinanszírozás, a lakossági autófinanszírozás, valamint a kkv- és nagyvállalati partneri kör további bővítése ad lehetőséget.

„Tavaly ősszel elkezdtük azt a folyamatot, amelynek során megerősítjük a CIB Csoport alapvető vállalati DNS-ét. 2018 őszén a nagyvállalati, 2019 elején a kis- és középvállalati terület élére érkezett új vezető, Csaba pedig a struktúra harmadik pillérét, a lízinget erősíti tovább”– fogalmazottSzabó Balázs.

A CIB Bank vállalati üzletágának vezetőjehozzátette: növekedésorientált stratégiájuknak megfelelően céljuk a lízing piacon meglévő részesedés emelése, a kihelyezések jelentős növelése mind a lakossági, mind a vállalati ügyfélkörben. Idén, részben az MNB NHP fix-nek köszönhetően, 20 százalék feletti bővülésre számítanak az új lízingfinanszírozások terén.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

2023. 12. 05., 23:30
epizód: 2023 / 19   |   hossz: 20:00
Ebben az epizódban azt a nagy horderejű és rendkívül összetett munkát mutatjuk be, amit Magyarország legmagasabb irodaháza, a MOL Campus építése során végeztek a kivitelezők. A csúcsidőszakban 1800 dolgozó munkáját összefogó Wolf András meg is kapta érte az Év Projektmenedzsere díjat, amit a Projektmenedzsment Kiválóság Tábla tagjaiból álló zsűri ítélt meg számára. A Market Építő Zrt. műszaki vezérigazgató-helyettese szerint amellett, hogy nagy elismerés kollégáktól kapni egy ekkora díjat, meg is erősítette abban a tudatban, hogy érdemes példamutatóan, kitartóan dolgozni a sikerért. A szakember persze a MOL Campus innovatív kivitelezését és fenntartható megoldásait is örömmel bemutatta a BizniszPlusznak adott interjúban.
Egyetlen vállalkozás sem építi fel önmagát, és a legfőbb erőforrása a vezető, aki – pláne egy új üzlet megalapozása közben – sajátos támogatást igényel. A többféle vállalkozás- és vezetőfejlesztő tréninget szervező SEED Alapítvány az ügyvezető igazgató szerint még frissebb módszerekkel, gyakorló vállalkozókkal mentorálja a kezdőket. Lakatosné Lukács Zsuzsanna ebben az epizódban világít rá, hányféle teendő van egy üzleti ötlettel, mire az működő vállalkozássá alakul. Ezen az úton tereli végig az újdonsült cégeket a RajtUp programjuk is.
Ebben az epizódban Pataki Tamás, a Canon Business Development Managere segítségével mutatjuk be, hogy milyen eszközök és mesterséges intelligencia megoldások lehetnek az orvosok segítségére – már nem is a jövőben, hanem akár napjainkban. Az elöregedő társadalmakban egyre több pácienst kell ellátnia az egészségügynek, így olyan technológiák nélkül, amiket például a Canon Medical Solutions képalkotó rendszerei nyújtanak, egyre nehezebb megfelelő számú és pontosságú diagnózist felállítani. De mi köze mindennek a ReCaptcha internet-felhasználó azonosításhoz és az önvezető autókhoz? Ez is kiderül a beszélgetésből.

  NÉPSZERŰ HÍREK

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS