Noha az IT-ipar viszonylag olcsón megúszta a járványt, itt is komoly hatásokat lehet érezni. Ezek közül az egyik az, hogy megcsappantak a számítógép-készletek.
Az Acer pánamerikai vezetője elmondta, hogy az ellátási láncokon jelenleg olyan terhelés van, mint korábban sohasem – írja a Computerworld.
Bár a PC-kre és laptopokra való kereslet 2008-ban tetőzött évi 300 millióval, azóta lassan csökkenő tendenciát mutatott. Most azonban a piaci elemzők azt jósolják, hogy 2020 végére a megvásárolt rendszerek száma ismét eléri a 300 milliót, ami 15 százalékos növekedést jelentene az előző évhez képest.
Ennek következtében a világszerte működő PC-k és táblagépek száma 2021 végére 1,64 milliárdról 1,77 milliárdra növekedhet.
A növekvő igényt a kereskedők megpróbálják kielégíteni, de a termékellátási-lánc egyelőre nincs felkészülve ekkora keresletre. Az IDC elemzőcég vezetője úgy gondolja, hogy ez a fokozott kereslet 2022-ig is eltarthat.
A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.
A kormány felmentést kért a Paks II. beruházás számára az előző amerikai adminisztráció által „politikai bosszúból” meghozott szankciók alól, amelyek nehezítik a beruházás előrehaladását – tájékoztatott Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.