A gigantikus méretű adatlopások jelentős része emberi hiba, szándékos károkozás vagy felelőtlen mulasztás miatt történik.
Tavaly is okoztak komoly adatvesztéseket súlyosan felelőtlen és figyelmetlen munkavállalók, például úgy, hogy céges jelszavakat sima szövegként tároltak, fontos hibajavításokat hagytak figyelmen kívül – írja a Computerworld.
Egy 2016-os kutatás rámutatott, hogy a megkérdezett cégek közel felénél egyáltalán nem tartottak biztonságtudatossági képzést. Bár a háttérben ott dolgoztak a rendszergazdák, semmilyen kommunikáció nem folyt azokkal a kollégákkal, akik napi szinten használják a céges felületeket.
Ahol tartottak képzést, ott mindössze évi egyszeri alkalommal 30 percet fordítottak biztonságtudatosításra. A válaszadók több mint negyede pedig soha egyetlen munkahelyén sem részesült biztonságtudatosságról szóló képzésben.
A megfelelően beállított vírusvédelem és a rendszerek hibajavításainak naprakészen tartása mellett egy kis- vagy középvállalkozás életében számos adatvédelmi problémára jelenthet megoldást a megfelelő titkosítás alkalmazása.
Megkerülhetetlen cukrászlegendák, a csoki iránti szerelemből született friss kisvállalkozások, ékszerdobozhoz hasonlító helyiségek és nagypolgári miliő.
Június 6-án hajnalban a Zaporizzsjai Atomerőmű hűtővízellátására is szolgáló víztározó gátja megsérült. A Nemzetközi Atomenergia Ügynökség tájékoztatása szerint a nukleáris létesítmény biztonsága ennek ellenére nincs közvetlen veszélyben.