A régiónkban is rengeteget költ a fenntarthatóságra a 3M

2021. 05. 25., 18:30

Egymilliárd amerikai dollárt szán a következő 20 évben környezetvédelmi célok elérésére a világ egyik legnagyobb gyártóvállalata, a Magyarországon is jelenlévő 3M. A jelentős összegből saját projektjeik mellett más cégeknek is segítenek fenntarthatósági törekvéseik elérésében. A 3M számára régiónk kiemelten fontos, ezért mostanra itt is jelentősen csökkentették ökológiai lábnyomukat, a jövőben pedig még ambiciózusabb céljaik vannak.

Alig akad olyan területe az iparnak, ahol az amerikai központú, több mint 70 országban működő vállalat ne lenne aktív, ezért hatalmas vállalás részükről, hogy frissen kiadott fenntarthatósági jelentésük szerint 2050-re minden tevékenységük karbonsemleges lesz. Már most jó úton haladnak efelé, például villamosenergia-felhasználásuk 35,4 százalékát megújuló forrásból fedezik.

A fenntartható fejlődés üzleti stratégiánk egyik alapja, tiszteljük a körülöttünk lévő világot. A 3M a világ egyik legnagyobb gyártóvállalata, mely globálisan több mint 12 000 terméket készít számos ágazat számára. Tevékenységük Kelet-Európában is széles, a cég több értékesítési irodája, szolgáltatóközpontja és az egyik legnagyobb gyártóközpontja is itt, a lengyelországi Wroclawban található” – mondta Radosław Kaskiewicz. A 3M kelet-európai ügyvezető igazgatója hangsúlyozta: „mindez különösen elkötelezetté tesz bennünket a régió fenntartható jövője iránt”.

A vállalat évek óta, jelentős beruházásokkal csökkenti régiós érdekeltségeinek károsanyag-kibocsátását, áram- és vízfogyasztását. Ennek eredményeként ma üzemeik 42,9 százaléka megfelel a „zero landfill” céloknak, azaz semmit nem juttatnak a hulladéklerakókba. A cég telephelyein bevezetett korszerű, visszaforgatott vízgazdálkodási rendszer pedig mostanra 43 százalékkal csökkentette a felhasznált víz mennyiségét.

Előremutató projektjeik nem állnak meg a vállalat kapuinál. Nemrég az ENSZ Global Compact (UNGC) szervezete bejelentette, hogy a 3M szponzorálja azt az SDG Ambition nevű programot, amely különböző cégeknek segít összehangolni fenntarthatósági céljaikat alapvető üzleti stratégiájukkal.

A 3M reagált a legújabb globális kihívásra is: a közelmúltban mintegy 22 millió euróból fejlesztette az oltóanyagok és gyógyszerek előállításához szükséges szűrőgyártó gépsorokat. A vállalat ezen kívül támogatja a koronavírus-járvány által különösen sújtott, rászoruló személyeket és közösségeket. A 3M fenntarthatósági stratégiájával, eddigi eredményeivel és céljaival kapcsolatos további információkért tekintse meg a cég 2021-es fenntarthatósági jelentését.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

  Rovathírek: HIPA

A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS