A magyar sportinnovációk nemzetközi sikerét készíti elő a SportTech Hungary

2021. 07. 03., 10:00

A belföldi sportinnovációk nemzetközi sikerét készíti elő a SportTech Hungary, hogy a magyar sportolók mellett a magyar sporttechnológia is világszintű elismerést szerezzen – hangsúlyozták a program pénteki projektzárójának felszólalói Budapesten.

Vincze Ottó miniszteri biztos a rendezvényen ismertette, hogy a SportTech Hungary Exportfejlesztési Program a Külgazdasági és Külügyminisztérium, a Magyar Exportfejlesztési Ügynökség (HEPA), az Eximbank, és a Startup Campus Inkubator Zrt. együttműködésében jött létre, Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter jóváhagyásával. Létrehozását követően – tette hozzá – elkezdődött a nemzetközileg is versenyképes innovációk összegyűjtése, a szakmai háttér felépítése, üzleti találkozókat szerveztek, és népszerű magyar sportolókat kértek fel, hogy a tapasztalataikkal segítsék a programban részt vevő sportvállalkozásokat.

Vincze Ottó beszámolója szerint 8 cég és termék képviselheti Magyarországot a világpiacon. A magyar sporttechnológia nemzetközi szinten is versenyképes, és szakszerű támogatással jelentős fejlődés előtt állhat.

A miniszteri biztost követően Kovács Ágnes méltatta a kezdeményezést. Az olimpiai bajnok úszó a céltudatosságot, a jól kigondolt stratégiát, az innovációt, és a kitartó munkát nevezte a siker feltételének. Ha mindez adott, akkor a sportolók és a magyar cégek együttműködése világpiaci sikereket eredményezhet.

Gyurta Dániel olimpiai bajnok úszó a sportvilág rohamos fejlődését emelte ki, amely – mint mondta a sporttechnológiát is folyamatos innovációkra készteti. A magyar sport – mint fogalmazott – már régóta világszínvonalú, és itt az ideje, hogy a magyar sportcégek is kilépjenek a nemzetközi színtérre.

A programban részt vevő Heartbit képviselője az érintett vállalkozások nevében köszönte meg a piacfejlesztési lehetőséget. Vilhelm Gábor szerint a támogató háttér segíthet megtalálni a kapcsolódási pontokat az üzleti élet és a sport világa között, és feltárhatja a magyar vállalkozások előtt álló nemzetközi piacokat. (MTI)

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

  Rovathírek: HIPA

A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS