A Ganz 4,65 milliárd forintos fejlesztést indított forgógép üzletágában

2024. 02. 27., 20:10

Forgógép üzletágában 4,65 milliárd forint értékű technológia fejlesztést indított a Ganz Transzformátor- és Villamos Forgógépgyártó Kft.

Felújítják a gyártásnál használt eszközöket és berendezéseket, valamint korszerűsítik a teljes gépállományt. A Ganz hosszútávú stratégiájának megfelelően a fejlesztések a gyár modern gyártóüzemmé alakítását szolgálják, hogy a megújulóenergia-szektort az eddigieknél jobban ki tudják szolgálni.

A teljes beruházás várhatóan két éven belül befejeződik. Ennek köszönhetően a következő időszakban a Ganz a forgógép üzletág megrendelésállományának jelentős növekedését várja, az árbevétel pedig három éven belül megháromszorozódhat az üzleti tervek szerint. Ezzel párhuzamosan a vállalat megduplázza az üzletágban dolgozó munkatársak számát is.

A Ganz tápiószelei gyáregységében 2020-ban indította újra a termelést, és mostanra a társaság által gyártott transzformátorok és forgógépek minden iparágban megtalálhatók.

Korábban a Ganz az atomenergia-szektor megrendeléseinek kiszolgálására, valamint az energiaszektorból érkező szervizelési és felújítási megbízásokra fókuszált. A gyártás négy évvel ezelőtti újraindítását követően azonban a hangsúlyt a megújulóenergia-szektor igényeinek kielégítésére helyezték át.

A vállalat az elmúlt években jelentősen növelni tudta a forgógép üzletág forgalmát a magyarországi és európai piacon egyaránt motorok és generátorok gyártásával. A Ganz gyáraiból kikerülő nehézgépeket Európa legtöbb országában és közel-keleti országokban is használják.

A Ganz Transzformátor- és Villamos Forgógépgyártó Kft. 2020-ban alakult, és miután a CG Electric Systems Hungary Zrt.-vel szemben 2020 júliusában felszámolási eljárás indult, a társaság nyilvános aukción megvásárolta a tápiószelei Ganz-gyárat. A reorganizáció eredményeként, a vállalat megerősödve, több mint 15 év után újra 100 százalékban magyar tulajdonba került. A társaság a tápiószelei gyárban egyedi nagyfeszültségű villamos berendezéseket: transzformátorokat, motorokat és generátorokat gyárt, illetve ehhez kapcsolódó szervíz tevékenységeket is biztosít az ügyfelei számára. A vállalat több mint 400 munkavállalót foglalkoztat, a régió egyik legjelentősebb munkaadója.

A nyilvánosan elérhető cégadatok szerint a Ganz Transzformátor- és Villamos Forgógépgyártó Kft. nettó árbevétele 2022-ben 43,893 millió euró volt, egy évvel korábban 22,749 millió eurót tett ki. A cég 2022-ben 2,295 millió euró nyereséggel zárt, 2021-ben 3,02 millió euró volt az adózott eredménye. (MTI)

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2024. 09. 06., 15:06
Az előző hónaphoz képest a 95-ös benzin átlagára 7 forinttal, 605 forintra, a gázolajé 10 forinttal, 611 forintra csökkent augusztusban a statisztikai hivatal jelentése szerint; a benzin átlagára 7 forinttal a szomszédos országok átlagára alatt maradt, a gázolajé megegyezett a szomszédos országokéval.
2024. 09. 05., 19:05
Nyár végéig a Balatoni Hajózási Zrt. kompjai 1 millió 229 ezer, a személyhajók pedig 791 ezer utast szállítottak, a társaság így tavalyhoz képest már 2 hónappal korábban, augusztus végére elérte a 2 milliós utasszámot.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

A legtöbb munkavállaló nem díjazná, ha a home office határait szűkebbre szabná a munkahelyük, de a felük csak emiatt azért nem mondana fel – legalábbis rögtön. A cégek nem kapkodnak a keretek módosításával, amit valószínűleg jól tesznek, pedig az alkalmazottakat aligha érné váratlanul. Milyen arányban morzsolódnának le a dolgozók a távmunka elvételével? Milyen előnyeit és hátrányait érzik a pandémiából örökölt gyakorlatnak napjainkban? A Profession.hu felmérte, Dencső Blanka piackutatási és üzletfejlesztési szakértő pedig összefoglalta, mire érdemes számítani home office fronton a közeljövőben.
2024. 08. 16., 22:15
epizód: 2024 / 16   |   hossz: 22:09
Az Edinburgh-i Egyetem magyar docense nem csak azt mesélte el, hogyan vezetett az útja egy hazai egyetemről a tengerentúli Caltech-re, majd Skóciába, hanem azt is, hogy jelenlegi kutatási területe ígéretes jövőképet fest a szív- és érrendszeri betegek hatékonyabb gyógyítása számára. A kémiai és biomérnök tudós egy pakisztáni kollégájával együtt fejlesztett 3D nyomtatással készülő véreret, aminek még az alapanyagát is ők állítják elő, olcsó nyersanyagokból. A forradalmi megoldás véglegesítéséhez nemzetközi együttműködésre is nyitott tudósok szerint a találmányuk egy napon humán betegekbe is beültethető lesz, jelentősen csökkentve a fertőzések veszélyét és gyorsítva a felépülést.
Hosszútávon döbbenetesen kevés cég éli túl a generációváltást. A lehetséges megoldásokról kritikusan fontos beszélni ezekben az években, amikor nagyon nagy létszámú hazai vállalatvezető éri el a nyugdíjkorhatárt, és nem biztos, hogy van koncepciója a gyeplő átadására. Laczkó Péter, a Lawrence & Bennet tulajdonos-vezérigazgatója bemutatja, milyen alapvető stratégiákat kell alkalmazni, hogy megmeneküljenek az évtizedek alatt felépített családi vállalkozások és az élethosszig végzett munkával összeszedett örökségek. A szakembernek arra is van válasza, hogy milyen módon folytassa a munkát egy cég, ha a leköszönő vezetőt már biztosan nem követi családtag.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS