Már igényelhető a mezőgazdasági szektor vállalkozásainak a kiemelt mértékű állami kamat-, kezelési költség- és kezességi díjtámogatású új Agrár Széchenyi Beruházási Hitel PLUSZ – jelentette be Krisán László, a KAVOSZ Zrt. vezérigazgatója.
A COVID-19 koronavírus járvány miatti kedvezőtlen gazdasági hatások enyhítése érdekében kifejezetten agrár beruházási hitelcélokra, illetve hozzá kapcsolódó forgóeszköz beszerzésre, valamint akár hitelkiváltás finanszírozására, üzletrész és termőföld vásárlásra is felhasználható Agrár Széchenyi Beruházási Hitel PLUSZ konstrukció került bevezetésre. A hitel elősegíti az agrár vállalkozások fejlesztési elképzeléseinek megvalósítását, így különösen a meglévő kapacitások bővítését, új kapacitások kiépítésének finanszírozását.
A hitel segítségével megvalósítható lehetséges hitelcélok például: immateriális javak beszerzése, ingatlan építése, fejlesztése, vásárlása (lakóingatlan és üdülő kivételével), beleértve a termőföld vásárlást is, ültetvény telepítése, új vagy használt gép, egyéb tárgyi eszköz beszerzése, tenyészállat vagy tulajdonrész (üzletrész) vásárlása.
A Kormányzat a hitelekhez annak teljes futamidejére kiemelt mértékű állami kamat-, kezelési költség- és kezességi díjtámogatást nyújt.
Az agrár vállalkozások számára az Agrár Széchenyi Beruházási Hitel PLUSZ
igényelhető.
Az új Agrár Széchenyi Beruházási Hitel PLUSZ már igényelhető országszerte a Széchenyi Kártya Program eddigi hiteleihez hasonlóan a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének, a területi kereskedelmi és iparkamarák és a KAVOSZ Zrt. regisztráló irodáiban.
A részletes igénybevételi feltételek a www.kavosz.hu oldalon érhetőek el.
A KAVOSZ Zrt. vezérigazgatója kiemelte továbbá, hogy a teljes Széchenyi Kártya Programban a válságkonstrukciók keretében, azok májusi bevezetése óta az igényelt hitelösszeg meghaladta az 534 milliárd forintot, közel 18 ezer benyújtott hiteligényléshez kapcsolódóan, illetve a szerződött hitelek összege pedig elérte a 214 milliárd forintot (amelyek révén már több mint 9 ezer hitelügylet került realizálásra).
Idén már ötödik alkalommal rendezték meg Az Év Szaloncukra versenyt, amin az összes hazai szaloncukrokat gyártó cukrászda és gyártó szaloncukrai ringbe szállhattak.
Az előadások több mint negyede a Paks II. atomerőmű-projekttel foglalkozott a Budapesten megrendezett Nukleáris Technikai Szimpóziumon.