Tarolt az NHP Hajrá 2020-ban

2021. 01. 22., 14:00

Tavaly a K&H Bank több mint 173 milliárd forint értékben kötött NHP Hajrá szerződést.

Jelentős szerepet töltött be a K&H Bank az NHP Hajrá hitelezésben. „Az eddigi eredményeinket megvizsgálva mind a piaci részesedés, mind a szerződött összegek tekintetében jól teljesítettünk. Áprilistól decemberig összesen 1466 szerződést kötöttünk több mint 173 milliárd forint értékben, amiből már több mint 125 milliárd forint értékű lehívás történt meg. Az átlagos szerződéses összeg pedig közel 120 millió forintra tehető. Idén is kiemelt figyelmet szentelünk a cégek támogatására és versenyképességük erősítésére, hogy sikeresen tudják átvészelni a jelenlegi időszakot, és a piac élénkülésével meg tudjanak felelni a növekvő igényeknek. Az NHP Hajrá idén folytatódik, mivel a Magyan Nemzeti Bank 1000 milliárd forinttal megemelte a keretösszeget, így továbbra is nagy érdeklődésre számítunk” – foglalta össze az eredményeket Hodina Péter, a K&H Vállalati értékesítési igazgatóság vezetője.

Élen a forgóeszköz finanszírozása

A hitelcélokat megvizsgálva 2020-ban összességében a forgóeszköz finanszírozására volt leginkább szükségük a vállalkozásoknak, ugyanis országos szinten a szerződött összeg kétharmadát tette ki, ezt az új beruházási hitelek, valamint a beruházási hitelkiváltás követi (17 és 11 százalék). Az ágazatok közül az agrárium számított a legaktívabbnak a hitelfelvételben, mivel az elsődleges mezőgazdasági termelők körében közel 27 milliárd forint értékű volt a jóváhagyott hitelkeret, emellett az élelmiszeripari feldolgozók közül is sokan igénybe vették az NHP Hajrát-t, az ő esetükben 25 milliárd forint ez az érték. „A program kedvező kondíciója révén a kevésbé fejlett régiók számára jelentette a legnagyobb segítséget, amelyet az is mutat, hogy az Észak-Magyarország, illetve az alföldi régiókban a legjelentősebbek a jóváhagyott hitelek. A szerződött összegek tekintetében a legaktívabbak Debrecen (23 százalék), valamint Miskolc regionális üzleti központok voltak(13 százalék)” – tette hozzá Hodina Péter.

A hazai vállalkozók érdeklődése a program indulását követő nyári időszakban volt a legintenzívebb. 2020. június és július között az újonnan szerződött hitelállományok esetében 130 százalékos volt a növekedés mértéke.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

2023. 12. 05., 23:30
epizód: 2023 / 19   |   hossz: 20:00
Ebben az epizódban azt a nagy horderejű és rendkívül összetett munkát mutatjuk be, amit Magyarország legmagasabb irodaháza, a MOL Campus építése során végeztek a kivitelezők. A csúcsidőszakban 1800 dolgozó munkáját összefogó Wolf András meg is kapta érte az Év Projektmenedzsere díjat, amit a Projektmenedzsment Kiválóság Tábla tagjaiból álló zsűri ítélt meg számára. A Market Építő Zrt. műszaki vezérigazgató-helyettese szerint amellett, hogy nagy elismerés kollégáktól kapni egy ekkora díjat, meg is erősítette abban a tudatban, hogy érdemes példamutatóan, kitartóan dolgozni a sikerért. A szakember persze a MOL Campus innovatív kivitelezését és fenntartható megoldásait is örömmel bemutatta a BizniszPlusznak adott interjúban.
Egyetlen vállalkozás sem építi fel önmagát, és a legfőbb erőforrása a vezető, aki – pláne egy új üzlet megalapozása közben – sajátos támogatást igényel. A többféle vállalkozás- és vezetőfejlesztő tréninget szervező SEED Alapítvány az ügyvezető igazgató szerint még frissebb módszerekkel, gyakorló vállalkozókkal mentorálja a kezdőket. Lakatosné Lukács Zsuzsanna ebben az epizódban világít rá, hányféle teendő van egy üzleti ötlettel, mire az működő vállalkozássá alakul. Ezen az úton tereli végig az újdonsült cégeket a RajtUp programjuk is.
Ebben az epizódban Pataki Tamás, a Canon Business Development Managere segítségével mutatjuk be, hogy milyen eszközök és mesterséges intelligencia megoldások lehetnek az orvosok segítségére – már nem is a jövőben, hanem akár napjainkban. Az elöregedő társadalmakban egyre több pácienst kell ellátnia az egészségügynek, így olyan technológiák nélkül, amiket például a Canon Medical Solutions képalkotó rendszerei nyújtanak, egyre nehezebb megfelelő számú és pontosságú diagnózist felállítani. De mi köze mindennek a ReCaptcha internet-felhasználó azonosításhoz és az önvezető autókhoz? Ez is kiderül a beszélgetésből.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS