Mindenképpen érkeznek majd jelzáloghitelek a pénzügyi szuperappba – nyilatkozta Nik Storonsky, a Revolut alapító-vezérigazgatója.
Nem várható, hogy a magyar piacon megjelenjenek a Revolut jelzáloghitelek – írja a fintech.hu
A magyar jogszabályok ugyanis nem teszik lehetővé azt, hogy a bankok teljesen digitálisan kínáljanak jelzáloghiteleket. A szerződéseket személyesen kell megkötni, valamint a kölcsönszerződést közjegyzői okiratba kell foglalni, így elkerülhetetlen az ügyfelek behívása. Már több magyarországi bank is kínál digitális jelzáloghiteleket, amelyek ezen az egy ponton esnek csak el a teljes digitalizációtól.
Ha a Revolut még ennek ellenére is szeretne jelzáloghiteleket nyújtani Magyarországon, akkor ki kell alakítania valamilyen személyes kapcsolati pontot. Létrehozhat egy bankfiókot, vagy egy arra alkalmas irodát, ez azonban szemben áll digitális banki üzleti modelljével.
A másik opció az lehet, hogy megállapodik egy hazai szereplővel, és annak a közvetítésével oldja meg a személyes jelenlétet igénylő folyamatokat. Itt viszont az a kérdés, hogy melyik hagyományos bank lenne hajlandó ilyen mértékben támogatni egy versenytársat.
A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.
A kormány felmentést kért a Paks II. beruházás számára az előző amerikai adminisztráció által „politikai bosszúból” meghozott szankciók alól, amelyek nehezítik a beruházás előrehaladását – tájékoztatott Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.